fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kto weryfikuje prawidłowość odbycia praktyk budowlanych?

Praktyki zawodowe to niezbędny etap w drodze po zdobyci uprawnień budowlanych. Dzięki nim kandydat posiądzie wiedzę niezbędną do pomyślnego zdania egzaminów na uprawnienia budowlane. (uprawnienia budowlane 2020 )

Należy pamiętać o tym, że istnieją przepisy, które jasno regulują sposób zdobycia praktyk budowlanych. O tym, czy dana praktyka odbyła się zgodnie z panującymi zasadami, a jej przebieg był w pełni prawidłowy, zadecyduje przypisana do konkretnego okręgu komisja kwalifikacyjna.

Przepisy regulujące zasady odbycia praktyk zawodowych potrzebnych do uprawnień budowlanych

Wszelkie zasady, którymi obwarowany jest proces zdobycia praktyk zawodowych, regulują ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa.

Ważną kwestię w formalnościach związanych z praktykami budowlanymi stanowi odpowiednie udokumentowanie procesu ich odbycia, a także przedstawienie dokumentów poświadczających zdobycie odpowiedniego wykształcenia. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Dokumentami takimi będą między innymi dyplomy potwierdzające ukończone szkoły. W grę wchodzą dyplomy potwierdzające ukończenie studiów lub też potwierdzające zdobycie tytułu technika czy mistrza w zależności od skończonej szkoły (technikum, szkoła zawodowa).

Potwierdzenie odbycia praktyk budowlanych

Komisja kwalifikacyjna ocenia praktykę zawodową na podstawie przedłożonych przed nią dokumentów. Dokumentami, które potwierdzają odbycie praktyk budowlanych są oświadczenie oraz zestawienie zbiorcze praktyk budowlanych.

Wszystkie te potwierdzenia może wystawić jedynie osoba uprawniona do kierowania praktykami budowlanymi. Osoba ta musi jednocześnie należeć do Izby samorządu zawodowego. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Jakie funkcje techniczne można pełnić w trakcie praktyki zawodowej?

Praktyki zawodowe w głównej mierze opierają się na samodzielnym pełnieniu funkcji technicznych. Większość czasu kandydat spędza więc na placu budowy. Istnieją jednak pewne funkcje techniczne, które nie wymagają uczestniczenia w pracach budowlanych, które obecnie trwają. Do taki funkcji należy między innymi pełnienie czynności inspekcyjnych i kontrolnych w urzędach obsługujących organy nadzoru budowlanego. Praktyką budowlaną mogą być również czynności, które praktykant wykonuje w ramach obowiązków pełnionych u jednostek zarządzających infrastrukturą drogową lub kolejową. ( egzamin na uprawnienia budowlane )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com