fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przemysłowe segmentowe bramy

Nową generację przemysłowych segmentowych bram wprowadza na rynek firma Hörmann. Seria bram 60 cechuje się łatwością w montażu, ale również są one ciche oraz szybkie. Dopełnieniem nowej serii jest nowy rodzaj napędu oraz sterowania. Posiadają one moduł Bluetooth oraz interfejs HCP. Za ich pomocą można wykorzystywać rozwiązania cyfrowe, a także korzystać z konserwacji zdalnej. Prędkość otwierania bram z firmy Hörmann o serii 60 wynosi do 1m/s. W związku z tym skróceniu ulega czas, w którym to brama nie jest zamknięta. Pozwala to ograniczyć energetyczne straty. Na poprawną jakość pracy wpływa również jednostajna prędkość, jak i delikatny rozruch oraz zatrzymanie. (uprawnienia budowlane 2022)  

Przemysłowe segmentowe bramy
Przemysłowe segmentowe bramy

Konstrukcja oraz montaż segmentowej bramy

Przy nowych generacjach segmentowych przemysłowych bram najważniejsze z konstrukcyjnych elementów zostały udoskonalone. Promienie prowadnic łuków powiększono, a zastosowanie większych zbieżnych rolek wpłynęło na łagodniejszą oraz bardziej cichą pracę bramy. Na rynku można otrzymać stopę ościeżnicy wykonaną ze sztucznego tworzywa. Ma ona na celu zabezpieczyć obramowanie bramy przed procesem rdzewienia w związku z wilgocią. Mniejsza liczba składowych elementów segmentowych bram wpływa również na to, że montaż jest prostszy. Chcąc zapewnić dodatkowe zabezpieczenie bramy od włamań, w bramach serii 60 mamy na wyposażeniu standardowym zabezpieczenia od podważeń, z dwóch jej stron. (uprawnienia budowlane program) 

Sterowanie inteligentne bramą

Po raz pierwszy w nowej generacji segmentowych bram firma Hörmann pozwala korzystać z cyfrowych usług serwisu oraz konserwacji zdalnej bram. Zastosowanie nowych sterowników , które posiadają Bluetooth, podczas jego połączenia z aplikacją BlueControl pozwala szybko i w prosty sposób dokonać konfiguracji bramy. Aplikacja BlueControl jest bezpłatna. Pozwala ona konfigurować, konserwować oraz serwisować przemysłową segmentową bramę, która to posiada sterowania 560 oraz 545. Jest ona dostępna na Android, IOS i Windows. Łączy się ona przy pomocy Bluetooth. Wszelkie informacje o błędach czy awariach wyświetlają się na smartfonie w momencie pojawienia się ich. (uprawnienia budowlane segregator )  

Sterowanie bramą w każdej sytuacji

Zaletą bram segmentowych jest ich dużą prędkość podczas otwierania, przy pomocy sterowania 560. Posiada ona w wyposażeniu standardowym programowalny przekaźnik, który umożliwia integrowanie się z zewnętrznymi urządzeniami, takimi jak np. sygnalizacyjne lampy. Jeżeli mamy do czynienia z parkingiem wielopoziomowym posiadającym jednopasmowy wyjazd i wjazd, to w takim wypadku system ma możliwość poszerzenia o sterowanie danym pasem ruchu.  (uprawnienia budowlane) W wyposażeniu standardowym znajdziemy dwa czasowe liczniki, które pomogą programować dane zdarzenia, w danym przedziale czasowym. To powoduje, że np. segmentowe bramy znajdujące się w podziemnych garażach mogą być zaprogramowane w taki sposób, aby podczas dużych nasileń ruchu automatycznie nie zamykały się po każdym pojeździe, który przejeżdża. Jeszcze inną możliwością jest wyłączenie z użytku bramy w produkcyjnym zakładzie np. w czasie weekendu. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com