fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przeciwwilgociowa izolacja iniekcją krystaliczną®

Pojawiające się problemy związane z nadmiernym stopniem zawilgocenia w przegrodach zauważa się zwykle w starych budowlanych substancjach. Widoczne są one w przyziemnych strefach i w podpiwniczeniu. W tych właśnie miejscach obniża się cieplna izolacyjność murów i zaczyna rozwijać się grzyb oraz pleśń. Wpływają one bardzo alergennie i kancerogennie na osoby użytkujące lokal. Iniekcja Krystaliczna® to iniekcyjny rodzaj technologii, jaką przeznacza się do tworzenia pionowych i poziomych przeciwwilgociowych izolacji w zawilgoconych murach z powodu podciągania kapilarnego wody z gruntu. Taką izolację wykonuje się od środka budynku i nie zachodzi tu potrzeba odkopywania zewnętrznych murów. (uprawnienia budowlane cennik) 

Przeciwwilgociowa izolacja Iniekcją Krystaliczną®
Przeciwwilgociowa izolacja Iniekcją Krystaliczną®

Pionowa izolacja

Stworzona w technologii Iniekcji Krystalicznej® izolacja pionowa spełnia wszystkie wymagania, jakie stawia się przeciwwilgociowej izolacji. Niestety nie spełnia ona warunków przeciwwodnej specyfikacji, dla której dodatkowo stosuje się wannowe rozwiązania z zastosowaniem uszczelniających zapraw cienkowarstwowych. Specyfikację obejmującą iniekcyjne otwory oraz ich geometrię dla pionowej przepony określa się tak, że średnica otworów ma 20 mm, a wiercenie odbywa się w rzędach pod kątem do 30° co 15 centymetrów w osiowym rozstawie. Między kolejnymi z rzędów, które są względem siebie przesunięte o 7,5 m odległości wynoszą 15 centymetrów. Długość poziomego rzutu iniekcyjnych otworów wynosi o 5 cm mniej niż grubość, jaką ma mur.  (uprawnienia budowlane program) 

Pozioma Iniekcja Krystaliczna®

Iniekcja Krystaliczna® pozioma stosowana jest przy zawilgoconych przyziemnych ścianach oraz przy podpiwniczeniach. Jej celem jest wytworzenie w przegrodzie szczelnego rodzaju przepony, jaka przerwie kapilarne podciąganie. W konsekwencji mur wyschnie do równowagowego poziomu. Iniekcję tą realizuje się jako pojedyncze rzędy iniekcyjnych otworów, które wypełnia się iniekcyjnym materiałem. Iniekcja Krystaliczna® to najczęściej stosowany rodzaj przeciwwilgociowej izolacji wtórnej. Ma to związek z tym, że występuje ona sama w strefie przyziemia oraz z pionową krystaliczną iniekcją w piwnicznych murach. Iniekcyjne otwory oraz geometria posiadają dla poziomej przegrody określoną specyfikację. Mówi ona, że średnica, jaką mają otwory wynosi 20 mm, a wiercenie odbywa się w pojedynczym rzędzie pod kątem wynoszącym w przedziale od 10 do 30°, mając do czynienia z osiowym rozstawem. Wiercenie odbywa się co 12,5 centymetrów. Poziomy rzut ma długość iniekcyjnych otworów mniejszą o 5 cm, niż grubość, jaką posiada mur. (uprawnienia budowlane segregator)   

Wtórna pionowa hydroizolacja

Hydroizolacja pionowa wtórna piwnicznej ściany stworzona w technologii Iniekcji Krystalicznej® stanowi kurtynowe rozwiązanie. Realizuje się je jako siatki iniekcyjnych otworów, które wypełnia się iniekcyjną zaprawą analogicznie, jak w przypadku przeciwwilgociowej izolacji poziomej. Jej zastosowanie ma miejsce w piwnicznych zawilgoconych ścianach, kiedy nie ma możliwości ich odkopania i stworzenia powłokowej przeciwwilgociowej izolacji od zewnętrznej strony. Takie działanie jest uzasadnione dla piwnicznych ścian, które zlokalizowane są pod budynkowym obrysem. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com