fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przeciwsłoneczne szkło na fasadzie

Wysokie temperatury i nieodpowiednia ilość światła w pomieszczeniach jest skutkiem nieodpowiednio dobranych przeszkleń. Ma to ogromny wpływ na użytkowników i ich samopoczucie.  Najlepszym rozwiązaniem jest nasłonecznienie wnętrza przy pomocy światła naturalnego, które jednak nie będzie powodować przegrzewania w pomieszczeniach. Wydaje się to być niemożliwym rozwiązaniem. Jednak stosując nową generację selektywnego szkła pozwoli spełnić te dwa warunki.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Przeciwsłoneczne szkło na fasadzie
Przeciwsłoneczne szkło na fasadzie

Komfort termiczny i świetlny w pomieszczeniach

Otworowa stolarka odnotowuje ciągły technologiczny rozwój, co powoduje, że na rynku mamy produkty zaspokajające potrzeby świetlne i termiczne jednocześnie. Nie wymagają one zasłaniania okien, nawet podczas upalnych dni. Zastosowanie w oknach wysoko transparentnych przeciwsłonecznych szkieł pozwoli poprawić w aspekcie fizycznym i psychicznym samopoczucie użytkowników pomieszczenia. Światło wpływa na regulację niektórych z procesów, jakie zachodzą w ciele człowieka. Odpowiedni poziom temperatury w otoczeniu pozwala na łatwiejszą pracę oraz odpoczynek. Nastrój może poprawić fakt, że rachunki za prąd byłyby wyższe w związku ze zużywaniem go podczas korzystania z klimatyzacji i sztucznego oświetlenia. W tym wypadku jednak przeciwsłoneczne wysoko transparentne szkło powoduje, że rachunki obniżają się. Środowisko naturalne także czepie korzyści z takich rozwiązań. (uprawnienia budowlane program) 

Wysoka jakość przeciwsłonecznych szyb

Rozpoznanie wysokiej jakości przeciwsłonecznych szyb z selektywnego szkła to poza estetyką, jaka rzuca się w oczy, techniczne parametry, które sprawiają, że mamy pewność odnośnie jakości. Ważny jest tu współczynnik związany z przepuszczalnością światła oraz słonecznej energii. Współczynnik energetycznej przepuszczalności pozwala określić, jaki procent ciepła pochodzącego ze słonecznych promieni może przeniknąć przez szkło. Mając do czynienia z selektywnym rodzajem szkła, jak najniższy poziom powinna osiągać wartość określana jako g. Wtedy mamy pewność, że zastosowana szyba będzie dobrze odfiltrowywać podczerwone długotrwałe promieniowanie, które odpowiada za wyższy poziom temperatury powietrza w danym obiekcie. Współczynnik związany z przepuszczalnością światła wskazuje natomiast, jaki procent słonecznego światła może przedostać się przez szybę do wnętrza pomieszczeń. Im wyższy poziom parametru, tym przestrzeń w pomieszczeniach będzie w większym stopniu doświetlona. (uprawnienia budowlane segregator )  

Selektywne szkło

Selektywne szkło to rodzaj przeciwsłonecznych szkieł.  (uprawnienia budowlane kontakt)  Oprócz niego występują jeszcze dwa jego rodzaje, a mianowicie szkło refleksyjne i absorpcyjne. Szkło selektywne wykorzystuje się w całości przeszklonych fasadach budynków oraz w oknach o charakterze wielkoformatowym. Pomimo, że jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, to jest ono zarazem najbardziej proekologiczne i nowoczesne, co powoduje, że najczęściej wybierają je architekci podczas projektowania budynków. Szyba z absorpcyjnego szkła ochrania wnętrze budynku przed przegrzewaniem się, ale pochłaniając słoneczną energię zabiera również sporą ilość światła. Refleksyjne szkło natomiast skutecznie zabezpiecza wnętrze przed przegraniem się, jednak odbija ciepło oraz słoneczne promienie. W konsekwencji w pomieszczeniach jest ciemniej. Selektywne szkło jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ chroni budynek i pomieszczenia przed przegrzewaniem, a jednocześnie nie odnotowuje się tu strat związanych z przepuszczaniem naturalnego światła. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com