fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przebieg procesu związanego z termiczną obróbką

Przebieg procesu związanego z termiczną obróbką polega na nałożeniu na formę izolacyjnej pokrywy oraz na uruchomieniu pod pokrywę pary. Para przy pomocy przewodów dostaje się do dwóch pomieszczeń kabiny (egzamin na uprawnienia budowlane). Temperatura 100°C zostaje osiągnięta po upływie trzech godzin. Kolejno beton nagrzewa się przez następne 3 godziny w tej temperaturze. Po 6 godzinach od momentu, gdy została uruchomiona para należy zamknąć jej dopływ i następuje kolejny etap, czyli studzenie. Wykonuje się go w czasie 10 godzin i po jego upływie temperatura betonu ulega spadkowi i wynosi 30-35°C. W końcowym etapie studzenia z kabiny należy zdjąć przykrywy.

Przebieg procesu związanego z termiczną obróbką

Co posiada wewnętrzna forma?

Wewnętrzna forma posiada blaszany rodzaj płaszcza (program uprawnienia budowlane). Montuje się go w pewnej odległości od wewnętrznych jej ścianek. Płaszcz ma za zadanie pełnić rolę kasety. Naparza ona formowane elementy. Taki rodzaj formy stanowi tu pewien rdzeń wkładany do zewnętrznej z form podczas formowania danego elementu. Po jego wykonaniu rdzeń wyjmuje się. Dlatego też formę montuje się na pomoście, który znajduje się w zagłębionej komorze. Podnosi się go albo opuszcza przy zastosowaniu dźwigowego urządzenia. Jest ono napędzane hydraulicznymi cylindrami.

Ile trwa cały produkcyjny cykl związany z produkcją kabiny?

Stosując opisaną technologię cykl produkcyjny trwa 24 godziny (program egzamin uprawnienia 2021). Na stanowisku związanym z wyposażeniem oraz wykończeniowymi robotami montuje się klozetowe miski i wanny. Zakłada się też szafki oraz drzwi. Otwory drzwi, które są w formie pozwalają na to, aby podczas montażu formy oraz jej betonowania można było przeprowadzić kontrolę, jak przebiegają czynności. Forma mająca przesuwne zewnętrzne ścianki oraz wyjmowany wewnętrzny rdzeń powstała z dwóch innych form konstrukcyjnych. Pierwsza z nich to zewnętrzna, która składa się ze ścianek pojedynczych. Druga forma to wewnętrzna, składająca się z 4 połączonych trwale ze sobą ścianek. Ścianki zewnętrznej formy wykonuje się ze stalowej blachy, którą usztywnia się stalowym rusztem i wypełnia mineralną watą na grubość 10cm. Grubość samej blachy wynosi 14 mm. Tak samo wykonuje się wewnętrzne ścianki, ale mineralna wata ma tu grubość 6 cm.

Czas trwania termicznej obróbki

Termiczna obróbka trwa 16 godzin. Przez 6 godzin para zużywa się w niewielkim stopniu. Stosując tą technologię można osiągnąć tu korzystne warunki przy termicznej obróbce za pomocą nagrzewania betonu stosując szczelnie zamknięte formy. Takie rozwiązanie umożliwia zastosowanie tu temperatury wynoszącej do 100°C. Rozformowując kabinę należy zwolnić rurowe narożne wkładki i oderwać górne stropowe płyty. Trzeba także odspoić wewnętrzne ścianki formy od betonu przy użyciu śrub. Kolejno zdejmuje się zewnętrzne ścianki formy i podnosi się gotową kabinę przy użyci bramowej suwnicy albo wieżowego żurawia. Kabinę przenosi się do stanowiska związanego z wyposażeniem oraz z wykończeniowymi pracami (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com