fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przebieg egzaminu pisemnego

Jest powszechnie uważane, że egzamin pisemny jest tym łatwiejszym etapem. Niestety jedna przykro stwierdzić, że mimo wszystko z roku na rok coraz mniejsza liczba osób go zdaje. Dlatego musimy poświęcić dużą uwagę temu jak najlepiej się do niego przygotować oraz jak wygląda cały proces. (program do uprawnień na komputer)

Zadaniem Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa jest przygotowanie pytań testowych na egzamin pisemny na podstawie aktualnych przepisów. Na stronie internetowej izby, kilka miesięcy przed datą egzaminu, znajdziemy zestawienie aktów prawnych i norm, które będą obowiązywały na egzaminie. Stworzona jest ogromna baza z tysiącami pytań, z której są wybierane te poszczególne dla każdego kandydata. Test każdej specjalności uprawnień budowlanych wynika również z wyboru losowego pytań. (program na uprawnienia w wersji android)

Sam egzamin to test jednokrotnego wyboru, co oznacza, że tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Jeśli chodzi o czas trwania, ogólną liczbę pytań i liczbę prawidłowych odpowiedzi, które trzeba udzielić, by zdać: są to kwestie zależne od rodzaju uprawnień wybranych przed kandydata. Uprawnienia łączne do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń charakteryzują się największą ilością pytań testowych. Jest ich aż 90, z czego 63 odnoszą się do prawa budowlanego i ustaw z tym związanych, kolejne 18 dotyczy BHP i 9 pytań jest o kodeksie postępowania administracyjnego. Czas przeznaczony na ten egzamin to 135 minut- by go zdać trzeba udzielić 68 poprawnych odpowiedzi.

Data egzaminu

Data jak i godzina egzaminu pisemnego jest w każdej izbie okręgowej identyczna. Dokładny dzień sesji wiosennej jak i jesiennej ustala oczywiści Komisja Kwalifikacyjna. Jeśli chodzi o miejsce każda okręgowa izba inżynierów określa we własnym zakresie. (wybierz program do egzaminu)

O tym czy dany kandydat będzie mógł podejść do egzaminu czy nie dowiaduje się najpóźniej miesiąc przed egzaminem. Otrzymuje taką informację w postaci listu poleconego, w którym znajdzie dokładną datę i miejsce egzaminu. Do kilku godzin po egzaminie ogłasza się jego wyniki. Ci, którzy go zaliczyli od razu poznają datę egzaminu ustnego. (akta prawne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com