fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia budowlane

Egzaminy to ostatni etap, który należy przejść, aby zdobyć potrzebne uprawnienia i móc rozpocząć karierę w branży budowlanej. Warto zawczasu wyposażyć się w wiedzę na temat tego, jak wyglądają egzaminy. Poznanie podziału egzaminu, a także zakresu wiedzy, jaki może obejmować, skutecznie zmniejszy stres u osoby, która musi do niego podejść.

jaki jest ich podział i jaki zakres wiedzy mogą obejmować.

Egzamin pisemny

Pierwszą z części egzaminu na uprawnienia budowlane jest część pisemna. W jej skład wchodzi od 30 do 90 pytań. Ilość pytań uzależnia się od stopnia uprawnień, jakie chce nabyć egzaminowany. Pytania te stanowią razem test jednokrotnego wyboru. Należy więc udzielić jednej odpowiedzi na jedno pytanie. (program na uprawnienia budowlane)

Aby przystąpić do egzaminu pisemnego na uprawnienia budowlane, potrzebna będzie bardzo dobra znajomość przepisów i regulacji Prawa Budowlanego. Niezbędna będzie również znajomość zasad BHP, wiedzy z zakresu specjalności, jaką wybrał egzaminowany,a także postępowania administracyjnego.

Czas egzaminu pisemnego

Czas egzaminu pisemnego na uprawnienia budowlane nie jest jednolity dla każdej ze specjalności budowlanych. Aby wyliczyć długość konkretnego egzaminu, należy pomnożyć liczbę pytań przez półtorej minuty. To właśnie tyle czasu przewidziano na odpowiedź na jedno pytanie. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Podczas egzaminu pisemnego, odpowiedź należy zaznaczyć, zakreślając ją na specjalnie do tego przeznaczonej karcie odpowiedzi.

Egzamin ustny

W momencie, kiedy kandydat pomyślnie przejdzie etap pisemny egzaminu na uprawnienia budowlane, przychodzi czas na podjęcie się próby zaliczenia egzaminu ustnego. Jest to zdecydowanie trudniejsza część egzaminu. O tyle, o ile test pisemny ma za zadanie sprawdzić jedynie wiedzę teoretyczną, o tyle część ustna wykaże znajomość zagadnień praktycznych i umiejętność rozwiązywania problemów natury technicznej.

Egzamin ustny pisemny składa się z pytań w ilości od 5 do 10.
Tak jak przy części pisemnej, ich liczba uzależniona jest od stopnia uprawnień, o które ubiega się kandydat. ( program z aktami na uprawnienia budowlane )

Tematyka pytań, jakie mogą paść z ust komisji kwalifikacyjnej jest w głównej mierze uzależniona od zrealizowanych praktyk budowlanych. W tym miejscu kandydat może popisać się zdolnością wykorzystywania teorii w praktyce. Oprócz zestawu, które wylosuje egzaminowany, komisja ma prawo zadać pytania dodatkowe. Muszą być one oczywiście zgodne z tematem wylosowanego zestawu. (testy 2020 uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com