fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Projektant, jak wygląda karier?

Zawód projektanta przynosi wiele satysfakcji, a co ważniejsze umożliwia nam rozwój. Jeśli chcemy wykonywać tę profesję, naszym pierwszym zadaniem jest zdobycie odpowiedniego wykształcenie. Przed podjęciem decyzji o kierunku studiów, najpierw powinniśmy zastanowić się jaką specjalizację uprawnień budowlanych chcielibyśmy mieć. Wybór jest dość spory, ponieważ są specjalności tj. architektoniczna, konstrukcyjno-budowlana, drogowa, mostowa, kolejowa, hydrotechniczna, wyburzeniowa, instalacyjna sanitarna, elektryczna oraz telekomunikacyjna. Pamiętajmy, żeby decydując kierować się głównie tym co nas interesuje. (akty prawne uprawnienia budowlane 2020)

Wybór specjalności nie jest jedynym jaki nas czeka. Musimy zastanowić się także nad uczelnią. Dokładnie nad tym czy pójdziemy na politechnikę, a może uniwersytet przyrodniczy. Później kierunek studiów, warto przyjrzeć się temu najbardziej uniwersalnemu czyli „budownictwu”. Umożliwia on nam uzyskanie prawie każdej specjalności uprawnień budowlanych. (dowiedz się więcej)

Warto wiedzieć też, że tytuł magistra pozwala nam na zdobycie uprawnień bez ograniczeń, podczas gdy tytuł inżyniera umożliwia zdobycie tych uprawnień, ale w ograniczonym zakresie. Już w czasie studiów, warto rozejrzeć się za pracą, jeśli myślimy o karierze projektanta. Możemy załapać się dorywczo jako asystent w firmie projektującej, co pozwoli nam zdobyć doświadczenie, które na pewno się przyda. Znalezienie stałej pracy może okazać się trochę kłopotliwe, jako, że chętnych jest o wiele więcej, niż miejsc w biurach projektowych. Dlatego warto mieć oczy szeroko otwarte i nie przestawać rozglądać się za ofertami. (uprawnienia budowlane)

Obowiązki po znalezieniu pracy

W momencie, kiedy uda nam się znaleźć pracę, musimy przykładać dużą uwagę, by wykonywać ją tak rzetelnie i dbale jak tylko potrafimy. Dodatkowo dobrze jest słuchać rad innych kolegów z firmy. Oczywiście nie wszyscy okażą się pomocni, ale jeśli trafimy do całkiem w porządku biura, warto jest wykorzystać wiedzę innych. Musimy też przede wszystkim rozumieć co projektujemy i z jakiego powodu. Jest to jedyna droga do rozwoju. Ponadto jeśli znajdziemy pracę studiując, mamy duże szanse na poznanie tam swojego opiekuna późniejszych praktyk zawodowych. Jako, że egzamin na uprawnienia budowlane czeka nas dopiero po ukończeniu studiów. (uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com