fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Projekt budowlany i co się w nim zmieniło

We współczesnym świecie postawienie jakiekolwiek budynku musi iść z konkretnym projektem budowlanym. To on pozwala nam na organizacje i spokojne zaplanowanie każdego kroku. Swobodnie też mogą być wprowadzane jakiekolwiek poprawki i korekty. Wykwalifikowany projektant jak i architekt nie będzie miał najmniejszego problemu z nasieniem wspomnianych zmian, aż do zamknięcia projektu. (dowiedz się więcej)

Kiedy kończymy określanie planów, nadchodzi czas na zdobycie pozwolenia na rozpoczęcie budowy. Jakiekolwiek zmiany najlepiej jest nanieść na projekt przed początkiem prac budowlanych. Powodem tego jest tylko i wyłącznie fakt, że później nasze poprawki będzie mogła wcielić w życia osoba z konkretnymi uprawnieniami. Bez takich kwalifikacji nie ma możliwości przerobienia zatwierdzonej wersji projektu. Dodatkowo zgoda na takie zmiany wydawana jest w bardzo szczególnych przypadkach, nie jest ona łatwa do uzyskania. Ponadto kierownik budowy zobligowany jest do adnotacji wszystkich czynności tego typu w dzienniku budowlanym. Jest to bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ w przypadku nawet nieumyślnej pomyłki odnośnie zmian w projekcie, kierownik może zostać oskarżony o samowolę budowlaną. (Wybierz program na uprawnienia)

Małe, czy duże zmiany wprowadzone do projektu budowlanego zawsze trochę komplikują sprawy. Do tych małych zmian wliczamy tylko jakieś delikatne odchylanie, które w żaden sposób nie mają wpływu na wynik końcowy. (uprawnienia architektoniczne)

Zmiana idąca w dobrym kierunku

Delikatne odstępstwo występuje wtedy kiedy wymagana zmiana nie ma minimum 2% szerokości lub długości naszego obiektu. O naruszenie prawa budowlanego nie musimy się martwić, logicznie wtedy kiedy poprawki idą w zgodzie z przepisami techniczno-budowlanymi. Jest to informacja godna uwagi z tego względu, że przy projektach powtarzalnych (z góry przygotowanych) wszystkie zmiany są w odpowiedzialności projektanta. Oczywiście kierownik budowy, kiedy zajdzie potrzeba może wystąpić do inwestora o konieczność wprowadzenia niewielkiej korekty w projekcie. Taka sytuacja ma miejsce zazwyczaj wtedy kiedy nadejdzie potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa bądź poprawki są dobrze uargumentowane. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com