fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Produkcyjny oddział, gdzie wytwarza się przestrzenne rodzaje elementów

Taki oddział umieszcza się w części środkowej hali (uprawnienia budowlane). Wytwarza się w nim sanitarne kabiny, spalinowe i wentylacyjne bloki oraz windowe szyby. Elementy formuje się w jednym rzędzie i łączy się je za pomocą roboczego pomostu, który jest wspólny. Proces związany z formowaniem oraz z zagęszczaniem betonu zachodzi w pionowych formach przestrzennych, które umieszcza się na wibracyjnych stanowiskach. Za pomocą pojemników na robocze stanowiska doprowadza się betonową mieszankę. W dalszym etapie na rolkowy ciąg przenosi się formy z elementami i tam zachodzi proces termicznej obróbki. Czas jej trwania wynosi 10 godzin.

Produkcyjny oddział
Produkcyjny oddział

Produkcyjny oddział zajmujący się produkcją uzupełniających elementów

W oddziale zajmującym się produkcją uzupełniających elementów wykonuje się je małoseryjnie jako balkonowe płyty, dachowe, loggiowe, jako okienne parapety i linowe elementy, a także jako elementy schodowe klatek. W skład asortymentu wchodzi około 120 typowych rozmiarów danych elementów. Produkuje się je w wykończonym stanie, nadające się bezpośrednio do wbudowania. Wiele z tych elementów formuje się przy zastosowaniu stacjonarnej metody na stanowiskach, które są w wysokim stopniu zmechanizowane. Produkcja odbywa się na formach z podkładem, których wymiar ma odpowiednio 6,2×2,8 metra. Taką obróbkę przeprowadza się w stosach. Elementy dojrzewają przez 8 godzin w parze (testy uprawnienia budowlane). Formy transportuje się w końcowym etapie na rolkowym przenośniku, który posiada linowy napęd. Na specjalnej szlifierce należy wyszlifować elementy schodowe klatek oraz okiennych parapetów, które mają na sobie warstwę lastryko.

Jak wykańcza się wentylacyjne bloki i windowe szyby?

Wentylacyjne bloki i windowe szyby wykańcza się za pomocą szpachlowania ich zewnętrznych ścian (program egzamin uprawnienia 2021). Ta czynność przygotowuje je pod malowanie. Poziom wydajności na pracownika jest niski, ponieważ kształt jest skomplikowany oraz na cienkościenny elementowy ustrój. Wydajność w związku z tym wynosi rocznie 88 m³. Tak samo niski poziom cechuje wydajność na 1m² powierzchni I wynosi ona odpowiednio 3,8 m³.

Co dalej po rozformowaniu?

Formy sanitarnych kabin po procesie związanym z rozformowaniem wracają na stanowisko, gdzie wykonuje się formowanie. Jednak przed powrotem muszą być one dokładnie oczyszczone oraz nasmarowane. Rozformowane elementy natomiast przechodzą na wykończeniowy ciąg. Tam wykonuje się szpachlowanie ich powierzchni, montaż kabin i ich wyposażenie, montowanie instalacji oaz scalanie kabiny z podłogą, która pokryta została terakotową wykładziną. Na końcu następuje malowanie (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com