fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Procedura uznania kwalifikacji

Zanim zaczniemy cieszyć się ze zdobycia wymarzonego zawodu, nasze kwalifikacje muszą przejść weryfikację na podstawie regulaminu i obowiązującej procedury (więcej ciekawostek) Od tego zależy też możliwość pełnienia samodzielnych funkcji technicznych zarówno w budownictwie jak i architekturze. Warto wiedzieć, że ta sama procedura obejmuje wszystkich obywateli Unii Europejskiej, a także tych, którym udało się zdobyć uprawnienia budowlane w swojej ojczyźnie. Powyższe przepisy są równoznaczne z polskimi uprawnieniami budowlanymi, a wiemy o tym z ustawy Prawa budowlanego. (uprawnienia budowlane)

W sytuacji jednak gdy pochodzimy z kraju bez przestrzeganych powyższych przepisów, musimy uzyskać odpowiednie dokumenty na zasadach obowiązujących w Polsce. W przeciwnym wypadku nie mamy prawa do wykonywania zawodu. Cała procedura uznania kwalifikacji zaczyna się z momentem złożenia piśmiennego wniosku i oczywiście odpowiedniej zapłaty. Krajowa Rada przeprowadza analizę w przeciągu miesiąca od otrzymania wniosku. Jeśli nie znajdzie żadnych niedociągnięć wniosek jest szybko akceptowany. Natomiast kiedy Rada zauważa, że wnioskodawca nie wywiązał się ze spełnienia pewnych kryteriów, zastrzega ona dany wniosek. Nie jest to zupełnie jednoznaczne z całkowitym odrzuceniem, dana osoba musi po prostu wnieść odpowiednie poprawki. (wybierz swój dostęp do programu na uprawnienia)

Jak wypełnić wniosek?

Aby prawidłowo wypełnić wniosek, musimy uzupełnić go swoim imieniem, nazwiskiem, datą wraz z miejscem urodzenia. Ponadto podajemy swoje obywatelstwo i miejsce gdzie zdobyliśmy swoje kwalifikacje zawodowe. Co więcej musimy wpisać swój numer telefonu lub jakąkolwiek inną formę kontaktu. I co najważniejsze podajemy zawód który zostanie poddany kwalifikacji. Oczywiście musimy posiadać wszystkie uprawnienia wymagane do pełnienia danego zawodu i udokumentować swoje wykształcenie. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Nie możemy zapomnieć o zawarciu też innych dokumentów, by uzupełnić cały wykaz potrzebny do danego wniosku.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com