fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Prefabrykaty oferowane przez firmę Leier Polska Sp. S.A.

Firma Leier Polska S.A. posiada w ofercie dla klientów wielkowymiarowe żelbetowe prefabrykaty. Mają one zastosowanie w praktycznie każdym z rodzajów budownictwa. (uprawnienia budowlane) W swojej ofercie firma posiada stropowe płyty LEIER-Panel, zespolone ściany, spocznikowe i balkonowe płyty oraz schody. Podwójne prefabrykowane ściany stanowią żelbetowy prefabrykowany element, który składa się z dwóch szalunkowych płyt wielkopowierzchniowych. Są one zespolone ze sobą przy zastosowaniu stalowych kratowniczek. Określa się je betonowym traconym deskowaniem. Po ich ustawieniu na placu budowy między płytami przestrzeń wypełnia się za pomocą betonu. To powoduje wytworzenie się konstrukcyjnego elementu, który odpowiada monolitycznym ścianom. (uprawnienia budowlane program) 

Prefabrykaty oferowane przez firmę Leier Polska Sp. S.A.
Prefabrykaty oferowane przez firmę Leier Polska Sp. S.A.

Zalety zespolonych ścian Leier

Zespolone ściany Leier cechują się przeciwpożarową ochroną.  W głównym zbrojeniu otulina dopasowana jest do wymagań związanych ogniową odpornością, zgodnie z założeniami, jakie przyjął projektant. Ściany chronią przed hałasem, co ma związek z tym, że są one monolityczne oraz masywne. W bardzo małym stopniu wykazują podatność na drgania. Zespolone rodzaje ścian od Leier wykazują także ochronę przed wilgocią. Prefabrykowany rodzaj betonu posiadający dużą własną szczelność, oraz gładka powierzchnia pozwala wykonać przeciwwodną izolację.(uprawnienia budowlane kontakt)  

Prefabrykowane balkony

Prefabrykowane balkony są wysokiej jakości żelbetowymi zewnętrznymi elementami. Wykonuje się je pod indywidualne zamówienie i bardzo dokładnie dopasowuje się je do wymagań ujętych w projekcie. Takie balkony można wykonać w trzech różnych wariantach. Mogą to być pełne płyty, balkony Leier – Panel z burtą oraz zwykłe balkony Leier –Panel. Produkuje się wspornikowe balkonowe płyty, podparte oraz wspornikowe płyty z żebrami. Prefabrykowane balkony mogą mieć dowolny kształt. Ograniczeniem jest jedynie wielkość, która wiąże się z transportem ich oraz w dalszym etapie z montażem. Do zalet prefabrykowanych balkonowych płyt Leier zalicza się wysoką trwałość oraz jakość elementów, poprzez zastosowanie betonu, posiadającego odpowiednią klasę związaną z ekspozycją. Można zastosować tu termoizolacyjne systemowe łączniki, a czas realizacji prefabrykowanych płyt jest krótki. Można na takich płytach wykonać antypoślizgową posadzkę, a podczas tworzenia prefabrykowanych balkonów eliminuje się skomplikowane zbrojarskie oraz szalunkowe prace. (uprawnienia budowlane segregator )  

Cechy stropów Leier – Panel

Strop Leier – Panel cechuje uniwersalność ich zastosowania. Można je wykorzystać w każdym z rodzajów budownictwa. Czas montowania jest krótki, a kształty balkonów mogą być dowolne. Gładka dolna powierzchnia prefabrykatu powoduje, że wyeliminowane mogą zostać tynki. Prace zbrojarskie na placu budowy zostają w takim wypadku uproszczone do minimum, a koszty ponoszone na transport takich elementów są niskie. Stropy Leier – Panel mogą przejmować duże użytkowe obciążenia i pozwalają dowolnie przebudowywać działowe ścianki podczas eksploatowania. Architekt ma tu także dużą swobodę podczas wykonywania projektu. (uprawnienia budowlane 2022) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com