fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Praca pracownika budowlanego jest ciężka i odpowiedzialną, wymaga wysiłku fizycznego i dobrej kondycji, szczególnych umiejętności budowlanych. Istotne jest, aby pracownik posiadał odpowiednie wykształcenie, w tym przypadku jest to wykształcenie zawodowe budowlane, liczy się również doświadczenie zawodowe. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

pracownik-budowlany
pracownik-budowlany

pracownik budowlany wykonuje takie zadania jak roboty ciesielskie, rozbiórkowe, murowanie, tynkowanie, roboty montażowe. Obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów jest pracownik budowlany. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Cechy, które powinien posiadać pracownik budowlany

Kandydat na pracownika budowlanego musi posiadać dobrą kondycję fizyczną, istotna jest również zdolność przyswajania wiedzy o nowych technologiach i technikach pracy w tym zawodzie, ponieważ wszystko idzie z postępem, również w pracach budowlanych wykorzystuje się nowe rozwiązania technologiczne. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Pożądanymi cechami pracownika budowlanego jest solidność i systematyczność, umiejętność współpracy z innymi ludźmi, praca zespołowa, rzetelność, wytrzymałość fizyczna. Niestety praca ta wiąże się również z wieloma minusami, między innymi to, iż pracownik budowlany narażony jest na choroby zawodowe takie jak zmiany reumatyczne, problemy z płucami, urazy kręgosłupa, niestety ale praca ta wiąże się często z wykonywaniem obowiązków w trudnych warunkach na zewnątrz. Wpływ na pracownika mają zmiany temperatur, upał czy też mróz. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Do zadań pracownika budowlanego należą min. tapetowanie, szpachlowanie, malowanie ścian, tynkowanie, montaż, rozbiórki, a także roboty ciesielskie.

Stanowisko pomocnika budowlanego

Wyróżnia się również stanowisko pomocnika budowlanego. Do jego zadań należy pomoc robotnikom budowlanym, przygotowanie materiałów budowlanych, prace porządkowe, dobieranie odzieży roboczej oraz środków ochrony indywidualnej. Pomocnik budowlany wykonuje wszystkie zadania pomocowe przy remontach i budowie. Pomocnik budowlany zazwyczaj przyucza się do konkretnego zawodu.

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com