fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Prace hydroizolacyjne związane z zamykaniem szczelin

Dostępne na rynku nowoczesne hydroizolacyjne produkty chronią od szkodliwego wpływu wody. Mogą one także pomagać przy naprawianiu małych ubytków poprzez mostkowanie drobnych rys oraz pęknięć. Produkt marki Bostik Aqua Blocker Liquid to hybrydowy rodzaj uszczelniającej masy. Sprawdzi się ona przy izolowaniu fundamentów, ścian w piwnicach oraz podczas przeprowadzania remontu na dachu. Zagrożenie od wilgoci staje się bardzo niebezpieczne, kiedy mamy do czynienia z zagłębionymi w gruncie elementami. Napływająca od czoła fundamentowych ścian woda oraz od ścian piwnicznych powoduje wywarcie na konstrukcje ciśnienia. W ten sposób wilgoć przedostać się może od dołu poprzez zajście kapilarnego podciągania.  (uprawnienia budowlane program) 

hydroizolacja ścian fundamentowych
Prace hydroizolacyjne związane z zamykaniem szczelin

Aplikacja produktu                       

Produkt Aqua Blocker aplikuje się niekiedy na wilgotne podłoże, bez wcześniejszego użycia gruntujących środków. Jedynym zadaniem jest usunięcie wodnych zastoin. Na starą papę bądź powierzchnie, które są suche stosuje się gruntujące środki, jakie przybierają postać produktu o nazwie Renogrund Rapid PU. Hydroizolację sprzedaje się jako gotową do zastosowania masę. Jej proces związany z nakładaniem odbywa się poprzez stworzenie dwóch warstw. Czas związany ze schnięciem pomiędzy nimi wynosi około 8 godzin. Po upływie 24 godzin następuje pełne utwardzenie.. (uprawnienia budowlane segregator)  

Zastosowanie Aqua Blocker

Seria produktów Aqua Blocker to hydroizolacyjne masy, które wykorzystuje się nie tylko w celu zabezpieczenia elementów, jakie są poniżej gruntowego poziomu. (uprawnienia budowlane cennik)  Za ich pomocą można przeprowadzić drobne uszczelnienia na dachu, naprawy, jak i użyć do połączeń blacharskich obróbek przy świetlikach, kominach czy rynnach. Kiedy mamy do czynienia z małą nieszczelnością, warto skorzystać z tego produktu. Można użyć go przy płytach OSB, na bitumicznych płytach w połączeniu z mineralną posypką oraz na tynkach. Chcąc przeprowadzać małe naprawy na stosunkowo małych płaskich powierzchniach np. ogrodowych dachach warto również wziąć pod uwagę ten produkt. (uprawnienia budowlane 2022) 

Skuteczna hydroizolacja

Trzeba mieć na uwadze fakt, że w glebie występują sole chemicznych związków, jakie są agresywne. Skutecznie stworzona hydroizolacja elementów podziemnych budynku powinna dawać trwałą, szczelną oraz odporną i elastyczną powłokę. Wymogi te w całości spełniają uszczelniające hybrydowe masy Aqua Blocker Liquid oraz Aqua Blocker. To produkty bezrozpuszczalnikowe i jednokomponentowe. W swoim składzie nie zawierają ani bitumów, ani wody. Przy uszczelnianiu pionowych ścian zewnętrznych w murowanych piwnicach czy z wodoszczelnego betonu dobrym produktem będzie Aqua Blocker. Można z powodzeniem stosować go także do trwałej ochrony betonowych konstrukcji, jakie stykają się z ziemią. Są to np. fundamentowe płyty bądź rurowe przepusty. Uszczelniając poziome powierzchnie zaleca się stosowanie produktu Aqua Blocker Liquid. Do ważnych cech hybrydowych mas od marki Bostik zalicza się ich zdolność do mostkowania rys. Masy mogą wypełnić pęknięcia oraz rysy do poziomu 5 mm.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com