fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Powierzchnie wykończone betonem i płytami karton gips

Ściany w budynkach bardzo często wykańcza się stosując płyty karton gips bądź beton. Aby działania miały dobry wypływ na zdrowie do wykończenia można wykorzystać masę szpachlową, która reguluje w pomieszczeniach wilgoć. Powierzchnia natomiast może zostać pomalowana farbą, która w aktywny sposób wytwarza w powietrzu dobre jony. Ujemne jony z kolei, jakie wytwarza farba stale wpływają na oczyszczanie z wszelkich zanieczyszczeń powietrza. W konsekwencji osiągany efekt porównać można o tego który osiąga się podczas przebywania na łonie natury w lesie, przy wodospadach czy w górach. To wszystko pozawala nam oddychać świeżym, oraz przede wszystkim zdrowym powietrzem. (uprawnienia budowlane 2022)  

Powierzchnie wykończone betonem i płytami karton gips
Powierzchnie wykończone betonem i płytami karton gips

Dobroczynne jony na ścianach

Baumit Ionit to system, który pokrywa ściany uwalniając w pomieszczeniu dobroczynne jony. W jego skład wchodzi szpachlowa masa IonitFinish oraz IonitFinio i farba mineralna IonitColor. Wszystkie pozytywne działania na powietrze potwierdzone są przez niezależnych naukowców.  Szpachlowe masy sprawiają, że wilgoć zostaje utrzymana tu na optymalnym poziomie dla zdrowia, i jednocześnie zapewnia ona najlepsze warunki dla produkowania przez farbę jonów. Badania, jakie zostały przeprowadzone wskazują, że takie wykończenie na ścianach pozwala dokonać w 90% redukcji pyłków oraz do 50% kurzu. Stężenie aerozoli natomiast ulega redukcji nawet o 60%. Oczyszczanie ma charakter stały oraz niezmieniający się w czasie.  (uprawnienia budowlane program) 

Zastosowanie na płytach karton gips łączeń

Mając do czynienia z płytami karton gips do wykonania wykończenia na ścianie płyty łączy się za pomocą zbrojącej taśmy. Taką taśmę zaciąga się za pomocą szpachlowej masy i w dalszym etapie wyrównuje. Później używa się szerokiej szpachelki bądź kielni, aby móc uzyskać przejście do powierzchni płyty, które będzie równe. Mocujące elementy także pokrywa się przy zastosowaniu masy szpachlowej w celu zlicowania ich z powierzchnią płyty. Kiedy mamy do czynienia z większymi otworami, w takim wypadku kilkustopniowo nakłada się szpachlową masę, a następną z warstw nanieść trzeba na masę, która jest prawie sucha.(uprawnienia budowlane) 

Odpowiednie wykończenie powierzchni na ścianach

Wykorzystanie gładzi oraz farb od Baumit Ionit nie różni się znacząco od innych produktów tego typu.   (uprawnienia budowlane segregator )  Chcąc jednak maksymalnie wykorzystać systemowe oczyszczające właściwości gładź nakłada się dwukrotnie. To pozwoli uzyskać optymalną grubość warstwy, która będzie kształtować się na minimalnym poziomie 1,5 mm. Taką masę nakłada się na betonowe podłoże poprzez pacę, płaską kielnię albo wykonując natrysk przy zastosowaniu agregatu do nakładania na powierzchnię gładzi. Między warstwami musi być zachowana technologiczna przerwa dlatego też, drugą z warstw nakłada się dopiero, kiedy pierwsza stwardnieje. Po ich wyschnięciu powierzchnię szlifuje się ręcznie albo mechanicznie, stosując do tego celu żyrafę. Prace te wykonuje się do momentu, aż uzyska się gładki efekt. Po upływie 12 godzin takie podłoże maluje się farbą systemową IonitColor. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com