fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podłoga z żywicy

Z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze pomysły dotyczące wykorzystywania określonych materiałów w naszych domach. Często decydujemy się na wykorzystywanie takich materiałów, które do tej pory nie kojarzyły nam się z dekorowaniem domowych wnętrz. Właśnie takim rozwiązaniem jest podłoga z żywicy, która do tej pory była kojarzona przede wszystkim z przemysłem. Jak się jednak okazało, walory żywicy są tak duże, że w końcu branża budowlano – dekoracyjna również to zauważyła i wdrożyła w życie. Poznajmy więc lepiej podłogi z żywicy.(uprawnienia budowlane)

Posadzki żywiczne

Posadzka z żywicy

Posadzki tego typu jeśli już były stosowane to przede wszystkim w halach wystawowych oraz w przemyśle. (uprawnienia budowlane program) Dlaczego tak się stało? Ponieważ podłoga z żywicy cechuje się wybitną wytrzymałością mechaniczną, a zarazem twardością i trwałością. Szczególnym jej atutem jest fakt, że jest naprawdę łatwa w utrzymaniu czystości. Podłoga z żywicy zastosowana w naszym domu będzie więc nie tylko w pełni funkcjonalna, ale może być także po prostu piękna. Może się to stać głównie za sprawą różnego rodzaju folii, kruszyw i kolorowych lakierów. Dzięki nim można stworzyć tak piękną podłogę, że będzie ona główną dekoracją naszego domu.

Właściwości

Jakie można jeszcze wymienić właściwości podłogi z żywicy? Przede wszystkim jest ona całkowicie nieprzepuszczalna, więc nie mają prawa wniknąć w nią jakiekolwiek zabrudzenia. Odporność na rodzaju uszkodzenia oraz wcześniej wspomniana łatwość w utrzymaniu czystości również są na plus. Nadają się do zastosowania ich w różnych pomieszczeniach, ponieważ odporne są w pełni na działanie kwasów i środków chemicznych. Dzięki swojej elastyczności w zastosowaniu pod podłogą z żywicy można także zainstalować ogrzewanie podłogowe. Kolejnym plusem są z pewnością jej właściwości antyelektrostatyczne, co z pewnością docenią alergicy. Podłoga z żywicy rozświetli również nasz dom, ponieważ pięknie odbija się w niej światło doświetlając pomieszczenie i jednocześnie optycznie je powiększając.

Rodzaj działania

Posadzki żywiczne w naszych domach mogą być wykorzystane na wiele sposobów:(segregator egzamin ustny uprawnienia)

  • posadzka bezbarwna kryjąca np. odrestaurowana podłoga drewniana, beton oraz inne charakterystyczne podłoża, fototapeta 3D;
  • posadzka o zabarwieniu zastępująca panele lub płytki;(uprawnienia budowlane 2022)
  • posadzka zawierająca domieszkę kwarcu;
  • posadzka żywiczna bezbarwna z zatopionymi dekoracjami.

Jeśli będziemy po jakimś czasie mieli dość naszej posadzki z żywicy, śmiało można położyć na niej płytki, panele albo inny materiał i nie musimy przy tym w ogóle jej zrywać! Czy są więc jakiekolwiek wady posadzki z żywicy? Niestety tak i główną z nich jest przede wszystkim cena. Za 1 m2 zapłacimy od 100 zł do nawet aż 300 zł i więcej. Śmiało więc można stwierdzić, że im mniejsza powierzchnia tym gorzej, ponieważ będzie się to wiązało z bardzo dużymi kosztami. Możemy oczywiście wybrać najtańszą opcję podłogi z żywicy, jednak musimy pamiętać, że im gorsza będzie jakościowo tym mniej będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne.(uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com