fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Podłoga z żywicy

Ciągle szukamy nowych rozwiązań do domu, aby były coraz bardziej użytkowe, a także spełniały rolę dekoracyjną. Do niedawna posadzki z żywicy kojarzyły się nam z przemysłem i właśnie tam były głównie wykorzystywane. Jednak walory tego materiału zostały zauważone, a więc coraz częściej możemy zobaczyć tego typu posadzkę w budownictwie rodzinnym.(uprawnienia budowlane)

Posadzki żywiczne

Posadzka z żywicy

Posadzki tego typu były stosowane przede wszystkim w halach wystawowych, a także przemyśle. (uprawnienia budowlane program) Stało się tak, ponieważ podłoga z tego materiału charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną, twardością oraz trwałością. Jest ona także dość łatwa do utrzymania w czystości, dzięki swojej gładkiej powierzchni. Cechy te przydadzą się także w domach prywatnych, jednak, aby nadać podłodze charakteru, stosuje się różne folie, kruszywa, a także lakiery kolorowe. Dzięki temu można z nich stworzyć bardzo dekoracyjną podłogę, która pasuje nawet do salonu, czy też innych głównych pomieszczeń. Jakie są jednak najważniejsze zalety oraz wady posadzki z żywicy? Posadzki z żywicy są przede wszystkim nieprzepuszczalne – wylewane na całym obszarze mieszkania, domu czy np. budynku dają pewność, że w szczeliny nie wnikną żadne zabrudzenia. Są także łatwe w czyszczeniu, pielęgnacji oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne, zależnie od jej rodzaju. Można je z powodzeniem zastosować również w łazience czy w kuchni, gdyż są odporne na działanie kwasów i środków chemicznych. Dużą zaletą posadzki żywicznej jest możliwość ułożenia pod nią ogrzewania podłogowego, które jest już praktycznie standardem w nowoczesnych domach oraz mieszkaniach. Czym jeszcze może zachwycić nas ta podłoga? Z pewnością właściwościami antyelektrostatycznymi – nie przyciąga kurzu, zanieczyszczeń, dzięki czemu będzie idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na różne alergie. Podłoga z żywicy odbija także światło, pomagając doświetlić pomieszczenia oraz powiększając je optycznie ze względu na brak widocznych podziałów. Chętnie stosują ją architekci wnętrz, a także projektanci, gdyż doskonale wpisuje się w styl nowoczesny, industrialny. Jest ceniona przede wszystkim za łatwość aranżacji oraz swoją ogromną różnorodność. Posadzki żywiczne w domach mogą być wykorzystane na wiele sposobów:(segregator egzamin ustny uprawnienia)

  • posadzka bezbarwna kryjąca np. odrestaurowaną podłogę drewnianą, beton oraz inne charakterystyczne podłoża, a nawet fototapetę 3D;
  • posadzka o zabarwieniu zastępująca panele czy płytki;(uprawnienia budowlane 2022)
  • posadzka zawierająca domieszkę kwarcu, dająca inne efekty aranżacyjne;
  • posadzka żywiczna bezbarwna z zatopionymi dekoracjami.

A co z posadzką z żywicy, która przestanie po jakimś czasie cieszyć oko? Wystarczy położyć na niej panele, płytki albo inny materiał wykończeniowy, bez konieczności jej zrywana. Główna wada posadzki z żywicy to przede wszystkim jej cena. Za 1 m2 zapłacimy od 100 zł do nawet aż 300 zł i więcej. Tak naprawdę im mniejsza powierzchnia, tym kosztowniejsze będzie właśnie jej położenie. Posadzka z żywicy jest prawie wolna od wad, jednak wszystko zależy od jej rodzaju i grubości. Jeśli wybierzemy tańszą opcję, nie będzie ona tak odporna na zarysowanie oraz ścieranie.(uprawnienia budowlane kontakt)

Nowoczesne aranżacje a posadzki z żywicy

Podłogi żywiczne to z pewnością ciekawa alternatywa dla paneli lub płytek. Duże możliwości aranżacyjne, różnorodność kolorów, a także materiałów sprawiają, że są nie tylko wytrzymałe, ale przede wszystkim dopełniają pomieszczenia. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju materiały, nawet w atrakcyjnych cenach. Warto jednak przy tym zauważyć, że koszt wykonania będzie na pewno większy niż przy standardowych podłogach. Efekt jednak jest naprawdę imponujący, a tego typu podłoga wytrzymuje wiele lat eksploatacji, bez konieczności wymiany.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.