fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ponadczasowe dachy z dachówki ceramicznej

Po dachówki ceramiczne sięga wiele osób. Przy ich wyborze kierują się solidnością, trwałością oraz pięknym wyglądem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozmiarów dachówek ceramicznych. Można zakupić je w ciekawych opcjach kolorystycznych, kształtach, stwarzają one możliwość regulacji rozstawu łat. Służą do wykończenia praktycznie każdego dachu. (testy 2019 uprawnienia)

dachówka ceramiczna
dachówka ceramiczna

Dachówki ceramiczne można zakupić jako klasyczne czerwone modele, jak również nowoczesne propozycje w barwach szarych, grafitowych i czarnych. Dostępne są także w odsłonach takich jak antracytowa, angobowana, w czerwone naturalnym kolorze, szarym matowym,  miedzianym, antracytowym czy np. titan szarym. Dostępne są on w różnych wielkościach. (program na uprawnienia budowlane)

Zalety dachówek ceramicznych

Jedną z najważniejszych zalet dachówek ceramicznych jest jej wytrzymałość zwłaszcza na niekorzystne czynniki atmosferyczne, w tym na bardzo niskie temperatury. Są one produktami mrozoodpornynymi. Są  również wytrzymałe na silne uderzenia i mocne podmuchy wiatru. W przypadku gradu, czy spadającej gałęzi, powinny zostać w idealnym stanie. Dachówki ceramiczne są ciężkim materiałem do pokrycia. Dzięki dużemu ciężarowi dachówki bardzo często opierają się silnym nawałnicą. (program na uprawnienia budowlane)

Bardzo istotnym wskaźnikiem dachówek jest stopień nasiąkliwości. Pożądane są niskie wskaźniki, które oznaczają, że materiał posiada mniejszą zdolność wchłaniania wody.

Właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne

Dachówka ceramiczna jest materiałem o większej masie, a to wiąże się z wolniejszym oddawaniem ciepła w ziemię. Takie pokrycie dachowe zapewnia stabilną temperaturę na poddaszu w zimie, latem zaś wolniej się nagrzewa, a więc jest tam chłodniej. Podobnie ma się sytuacja z tłumieniem hałasu, w przypadku materiałów pokryciowych o większej masie lepiej tłumione są dźwięki.( testy uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com