fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Garderoba bardzo często usytuowana jest na poddaszu, zazwyczaj wydzielone jest do tego oddzielne pomieszczenie. W przypadku gdy mieszkamy już w domu i zapragniemy posiadać garderobę staramy się wygospodarować jakąś przestrzeń, gdzie możemy umieścić szafy, półki na ubrania. Najbardziej komfortową sytuacją jest budowanie domu i planowanie wszystkich pomieszczeń, w tym momencie na garderobę wybierzemy jedno konkretne pomieszczenie, często usytuowane blisko sypialni, najczęściej do garderoby bezpośrednio prowadzi właśnie przejście z sypialni jest to najlepsze rozwiązanie. (testy uprawnienia architektoniczne)

Najczęściej przy sypialnia gospodarzy powierzchnia garderoby może mieć nawet 20 m2, oczywiście zazwyczaj są tam również skos. Niektórzy urządzają również można małe garderoby przy pokojach dziecinne, które mają zazwyczaj kilka metrów kwadratowych. (program na uprawnienia architektoniczne)

Jak projektować garderobę?

W garderobie powinien być wykorzystany każdy zakamarek. Zabudowa garderoby na poddaszu ustawia się wzdłuż ścianki kolankowej lub wzdłuż ściany prostopadłej do niej, na odcinku gdzie jest najbliżej. Gdy posiadamy wyższe ściany do sufitu bez skosów, trzeba maksymalnie wykorzystać tą wysokość. W sytuacji gdy posiadamy niską ścianę w garderobie warto wykorzystać półkę o zróżnicowanej wysokości, a nawet najwyższą część przestrzeni pod samym oknem dachowym. (testy 2019 uprawnienia)

Najczęściej w garderobie umieszcza się szafy przesuwne, które wykorzystują wszelkie skosy, posiadają one mnóstwo półek i wieszaków. Oprócz zabudowy meblami można wykorzystać wieszaki na kółkach, które można umiejscowić dowolnie w garderobie, a dają one dużo dodatkowego miejsca na ubrania.

Miejsce w garderobie

Dodatkowe, półki, szuflady, stelaże można zakupić w marketach budowlanych i w ten sposób wyposażyć garderobę według własnego pomysłu. Jak już wyżej wspomniano najlepiej zamówić zabudowę na wymiar wykonaną z płyt wiórowych laminowanych, z płyt MDF lakierowanych i pokrytych okleiną. Wielu stolarzy zajmuje się tego typu wykonywaniem mebli na zamówienie, więc nie będzie problemu z uzyskaniem takiego rozwiązania. Warto wyposażyć  garderobę w ruchome półki, które można modyfikować w zależności od przestrzeni, w szafach nie warto, by półka była dłuższa bez podparcia niż 80 85 cm, a odstęp optymalny między półkami powinien wynosić od 25 do 40 cm.(program uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com