fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Pompy ciepła w modernizowanych kotłowniach

Pompy ciepła to idealne rodzaje urządzeń, jakie można wykorzystać w miejscu, gdzie występuje brudna oraz wysokoemisyjna technika związana ze spalaniem ekologicznego stałego paliwa. Czyste oraz efektywne źródło ciepła, gdzie montaż nie wymaga zaawansowanych oraz długich i kosztownych modernizacji grzewczych instalacji jest obecnie pożądane wśród klientów.  Firma Panasonic posiada przeszło 60- cio letnie doświadczenie odnośnie konstruowania do chłodnictwa, pomp ciepła i klimatyzacji sprężarek i obecnie oferuje linię dedykowanych produktów T- Cap w standardowej wersji, jak i w wersji która jest ultra cicha. Takie urządzenia pozwalają realizować większość prac, które wiążą się z wymianą cieplnych źródeł w budynkach, które już istnieją. (uprawnienia budowlane 2022)  

Pompy ciepła w modernizowanych kotłowniach
Pompy ciepła w modernizowanych kotłowniach

Modernizowanie kotłowni

Podczas prac związanych z modernizowaniem kotłowni będzie się ona zawsze wiązać z hydraulicznymi pracami oraz z większym nakładem pracy, niż miało by to miejsce podczas montowania zupełnie nowej instalacji.   (uprawnienia budowlane segregator )  Płukanie jej, aby zapobiec szlamom, które przez lata mogą się zgromadzić, stosowanie filtrów odmulników, nowych automatycznych zaworów odpowietrzających instalacje czy przeponowych naczyń stanowią dodatkowe czynności związane z uszczelnieniem instalacji. Podczas montowania pompy ciepła należy również posiadać nowy rodzaj wymiennika CWU, jaki dedykuje się do prac z takimi niskotemperaturowymi źródłami. Nie można tu adaptować do kotłów podgrzewaczy, ponieważ wężownice ich zaprojektowano do prac przy całkiem innych grzewczych parametrach.  (uprawnienia budowlane program) 

Zastosowanie grzewczego bufora

Wykonując modernizację instalacji trzeba wziąć pod uwagę ważny element w instalacji, którym jest grzewczy bufor. W inwerterowych urządzeniach bufor może cechować się pojemnością od 50 aż do 100 litrów. Nie wymaga się w tym wypadku większego akumulacyjnego zładu. To, że jest on obecny na instalacji powoduje, że pompa ciepła jest zabezpieczona w optymalne warunki związane z przepływem grzewczej wody. To pozwoli na zbilansowanie instalacji hydraulicznie, zapewniając jednocześnie w pełni optymalne warunki do wykonywania pracy urządzenia w efektywny sposób. Niekiedy aspekt ten pomija się podczas panowania nowych instalacji. Należy jednak pamiętać, że optymalny poziom usytuowania zewnętrznej jednostki jest bardzo ważny po to, aby system w całości wykonywał efektywną pracę, a użytkownicy i mieszkańcy w okolicy mieli poczucie komfortu.(uprawnienia budowlane) 

Agregat do pompy ciepła

Agregat należy usadowić bardzo solidnie.  Najlepiej, aby zewnętrzna jednostka znajdowała się na wykonanym murowany postumencie albo na poprawnie osadzonej wsporczej konstrukcji wykonanej ze stali. Od tego, gdzie zlokalizowana zostanie zewnętrzna jednostka, od tego zależy praca pompy. W wielu przypadkach pompy wykonują pracę CWU+CO co sprawia, że najlepszą z lokalizacji będzie wschodnia albo północna strona danego obiektu. Nie można pominąć tu kwestii związanych z hałasem, jaki jest generowany w związku z pracą agregatu. Rozporządzenie z dnia 1 października 2012 roku wydane przed Ministra Zdrowia mówi o tym w szczegółowy sposób. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com