fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Pokrycie dachowe z blach profilowanych – zasady wykonywania

Blachy profilowane mają zwykle grubość około 0,5 do 0,7 mm. Blacha taka z reguły jest blachą ocynkowaną, posiadającą powłokę antykorozyjną. Blachę pokrywa się zewnętrzną powłoką wykonaną z poliestru. Jest to powłoka odporna na temperaturę i promieniowanie słoneczne. Blachę formuje się na kształt dachówek. Może to być też kształt trapezu czy też blacha w kształcie falistym. Arkusze takiej blachy mają wymiary do 6m długości i około 1 m szerokości. Podkładem dla takich pokryć dachowych są łaty, mocowane co około 40-50cm. Odległość ta jest inna dla blachy dachówkowej a inna dla blachy trapezowej.   Przycinanie arkuszy blachy wykonuje się np. za pomocą nożyc do blachy. Może to być też wycinak elektryczny czy ręczna piłka do metalu. Do docinania nie wolno używać szlifierki kątowej, bo może uszkodzić powłokę antykorozyjną.

Pokrycie dachowe z blach profilowanych trapezowych i falistych

Jak wykonuje się takie pokrycie. Po pierwsze należy pamiętać o tym, że szersze dno bruzd blachy musi leżeć na podkładzie. Do podkładu blachę mocuje się za pomocą wkrętów ocynkowanych lub podkładek neoprenowych.  Mocowanie za pomocą wkrętów odbywa się na grzbiecie fali. W miejscach mocowania stosuje się też wkładki dystansowe. Zakłady blachy wymagają zastosowania uszczelek z pianki poliuretanowej. Zakłady te mają szerokość 15-20cm.

Pokrycie dachowe z blach dachówkowych

Blachę dachówkową montuje się do kalenicy. Zakłady arkuszy powinny obejmować co najmniej jeden grzbiet fali. Okapy mocuje się tu do desek okapowych. Na kalenicy układa się blaszane gąsiory. Mocuje się je do najwyższej łaty lub do kalenicy.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0