fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podpiwniczenie domu jednorodzinnego – na co powinno zwrócić się szczególną uwagę?

Budowa wymarzonego domu w którymś momencie musi zetknąć się z brutalną rzeczywistością. Nie da się ukryć, że nasze wstępne plany mogą bardzo szybko zostać zweryfikowane, na przykład przez prawo budowlane. (uprawnienia budowlane 2020 )

Jednym z najbardziej popularnych marzeń przy budowie domu jest jego podpiwniczenie. Niestety, nawet duży postęp technologiczny, jaki nastąpił w ostatnich latach w branży budowlanej, nie jest w stanie zagwarantować, że wybrana przez nas działka nadaje się do procesu stworzenia piwnicy.

W przypadku, kiedy teren, na którym ma powstać dom, jest problematyczny, podpiwniczenie budynku może okazać się dużym wyzwanie. Oczywiście, o ile jest to w ogóle wykonalne, specjalistyczna ekipa budowlana jest w stanie wykonać podpiwniczenie. Należy jednak pamiętać o tym, że będzie się to wiązać ze znacznym podniesieniem kosztów inwestycji. W związku z tym, rzadko kiedy osoby, które budują dom, się na nią decydują. ( egzamin na uprawnienia budowlane )

Nic nie można jednak zrobić w sytuacji, gdy z odsieczą idą przepisy budowlane. Właśnie dlatego nadzorca budowlany ma za zadanie zweryfikować zgodność danego projektu z prawem dotyczącym wznoszenia obiektów budowlanych.

Poziom wód gruntowych

Kwestią, która może wzbudzić obiekcje nadzorcy budowlanego, jest ewentualna możliwość zalania piwnicy. W tym miejscu z pomocą przyjść nam może specjalista, który zajmuje się geodezją. Dzięki niemu, możemy przekonać się o poziomie wód gruntowych na naszej posesji lub nośność danego gruntu. (testy 2020)

Pomocne może okazać się także wyrównanie danego terenu. Dzięki temu można zyskać dodatkową przestrzeń użytkową w postaci piwnicy. Należy jednak pamiętać o tym, że ten sposób wiąże się ze zwiększonym nakładem finansowym. Jego powodem jest konieczność wynajęcia specjalistów, którzy będą posiadać fachowe maszyny budowlane. ( program z aktami na uprawnienia budowlane )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com