fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Podobieństwa między inżynierem budownictwa, a architektem

Cały twórczy proces tworzenia obiektów budowlanych polega na odnalezieniu równowagi pomiędzy wszystkimi aspektami. (uprawnienia budowlane) Trzeba pamiętać, że zarówno konstrukcja jak i forma mają duże znaczenie. Oba te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływują i wspólnie tworzą całość. Czym zajmuje się architekt posiadający uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej? (programy do uprawnień budowlanych) Otóż głównie wyglądem obiektu, który wymaga projektowania architektonicznego, ale również dopasowaniem tego obiektu w istniejącą już zabudowę, by wspólnie tworzyły widok miły dla oka. Taki architekt posiada wiedzę techniczną związana z projektowaniem obiektów budowlanych ale również obiektów przestrzennych.

Natomiast inną rolę podczas tworzenia budowli pełni inżynier budownictwa. Jego odpowiedzialnością jest to jak oraz z czego dany obiekt zostanie wzniesiony. Ponadto wdraża w życie wizje stworzone przez architekta. Oznacza to, że zamienia on szkic na projekt. By go wykonać musi wykazać się znajomością zastosowania właściwych wyliczeń jak i wiedzy inżynierskiej. Inżynier jest specjalistą, który odpowiada za każdy element budowlany. A jeśli chodzi o budowle same w sobie, odpowiada za kwestie wyglądu i funkcji obiektu oraz jego wkomponowanie w istniejącą już zabudowę. Potrafi on zaprojektować budynek od początku do końca, dzięki wiedzy, którą zdobył podczas ubieganie się o uprawnienia budowlane w danej specjalności. To właśnie one są potwierdzeniem takich kompetencji. Aby je uzyskać należy przejść wiele kroków, tak więc osoby je posiadające są niesamowicie szanowane. (testy 2019 uprawnienia)

Zagospodarowanie terenu- projekt

W przypadku silosów, zbiorników, wiat czy sieci kanalizacyjnych nie ma konieczności udziału architekta, ponieważ ich forma architektoniczna jest prosta. Nawet projekt zagospodarowania terenu, bądź działki takiego obiektu nie wymaga pracy architekta. Jest wiele aspektów projektowania, gdzie niepotrzebny jest udział architekta lub inżyniera. Ponadto wiele czynności związanych z projektowaniem może być wykonana zarówno przez architekta jak i inżyniera budownictwa. (dowiedz się więcej o uprawnieniach budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com