fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Bo przecież jak inaczej można by podejść do tematu praktyki zawodowej? Oczywiście ten temat wzbudza sporo dyskusji (nauka do uprawnień budowlanych). Wynika to z tego, że przepisy dotyczące praktyki zawodowej są różnie interpretowane w poszczególnych Okręgowych Komisjach Kwalifikacyjnych. Jednak niezależnie od tego trzeba pamiętać, że wykształcenie oraz praktyka zawodowa są zawsze brane podczas postępowania kwalifikacyjnego. Jeżeli ktoś nie odbył praktyki lub nie została mu ona zaliczona, wówczas o podejściu do egzaminu na uprawnienia budowlane nawet nie ma co marzyć.

praktyka na uprawnienia budowlane

Stosuj się do przepisów

Oczywiście odbycie praktyki zawodowej, to jedna sprawa, ale drugą jest jej pomyślne zaliczenie. Jeżeli chcemy podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane podczas odbywania praktyki konieczne jest stosowanie się do przepisów. Istotnie, określają one czas jej trwania oraz czynności, które musi wypełniać praktykant (program na uprawnienia budowlane). Godnym uwagi jest fakt, że odbycie praktyki zawodowej wyposaża nas w umiejętności niezbędne do pełnienia profesji inżyniera. Wszystkie przepisy w tym zakresie jak najbardziej uznaje się za zasadne. W końcu praca w budownictwie wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Naucz się jak najwięcej podczas praktyki zawodowej

Poznanie wszystkich pojęć praktycznych oraz tajników dotyczących wybranej specjalności jest możliwe właśnie, dzięki zrealizowaniu praktyki zawodowej. Nie traktujmy więc tego etapu, jako zła koniecznego (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). Istotnie, praktykę można rozpocząć po ukończeniu trzeciego roku studiów. Z kolei czas trwania praktyki zależy od wybranej specjalności oraz zakresu uprawnień, o które kandydat się stara. Poza tym praktykę mogą rozpocząć osoby posiadające tytuł zawodowy technika lub mistrza. Dodatkowo zgodnie z rozporządzeniem z września 2014 roku w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, praktykę mogą realizować osoby z dyplomem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie nauczanym na poziomie technika.

Odpowiedni opiekun, to podstawa!

Istotnie, powyższe stwierdzenie jest bardzo ważne. Wynika to z tego, iż praktykę zawodową mogą potwierdzić wyłącznie osoby posiadające uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności, o którą ubiega się kandydat. Dokonuje się tego za pomocą oświadczenia (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Poza tym nie można zapomnieć, iż opiekun musi przez cały czas trwania praktyki być członkiem samorządu zawodowego.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com