fbpx
program
Uprawnienia Budowlane
piękny ogród

Piękny ogród – różne style, różne możliwości

Otoczenie wokół domu jest istotne. Zazwyczaj jest to zadbany ogród z ozdobnymi krzewami i gustownym ogrodzeniem. Urządzenie takiej aranżacji wymaga jednak sporego wysiłku, nakładów finansowych oraz profesjonalnej wiedzy. (programy do uprawnień budowlanych)

Aranżacja ogrodów w stylu vintage

Styl vintage jest bardzo modny, zwłaszcza w ogrodach idealnie się sprawdza. Sprawia, że ogrody prezentują się bardzo elegancko. Idealnie pasują do takiej aranżacji drewniane skrzynki, pokryte białą przecieraną farbą. W stylu tym dominuje drewno, szkło i metal. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj arkadie czy altanki, po których pną się np. róże. Idealnymi dodatkami okazują się stare konewki, doniczki czy rzeźby.( uprawnienia budowlane – egzamin)

Eleganckie ogrody w stylu francuskim

Aranżacja ogrodów w stylu francuskim wymaga dużej i systematycznej pracy. Wszystko powinno tutaj być rozplanowane, każdy element ma wyznaczone granice. Zazwyczaj te aranżacje są przygotowywane z dużą starannością. Bardzo często wykorzystuje się układ szachownicy. Nieodłącznymi elementami są rzeźby, murowane fontanny czy kamienne ławeczki. Ład i symetria to cechy charakterystyczne ogrodów francuskich. Wymagają one ciągłej pielęgnacji i pracy ze strony człowieka. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Współczesny ogród użytkowy

Osoby aktywnie spędzające czas wolny zakładają ogrody użytkowe. To właśnie w nich można znaleźć różne gatunki krzewów owocowych i ozdobnych, kwiaty oraz zioła. Warzywniaki to świetny pomysł na ekologiczne uprawy. Obecnie są one coraz bardziej cenione. Rośliny ozdobne nie są tutaj najważniejsze. W ogrodach użytkowych dominują warzywa i owoce. Bardzo często zakłada się w nich niewielkie szklarnie, aby rośliny miały jak najdogodniejsze warunki do wzrostu. Wśród zieleni i kwiatów warto wyznaczyć miejsce na ławeczkę i stolik oraz grilla. Idealna będzie do tego drewniana altana.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com