fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Piękne posadzki żywiczne do domu

Na powierzchnię podłogi idealnie nadają się posadzki z żywicy, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

posadzki żywiczne
posadzki żywiczne

Dzięki temu mają zastosowanie we wszystkich wnętrzach domu, wykorzystywane są również w miejscach, które są często eksploatowane np. w holu, przedpokoju, czy też kuchni oraz w łazience. Spokojnie można je zastosować pod wodne ogrzewanie podłogowe. Kolejną zaletą jest to, iż można łatwo je zmienić na inną posadzkę, ponieważ można założyć na taką powierzchnię np. płytki. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Powierzchnie żywicowe były stosowane najczęściej w budynkach przemysłowych, obecnie wykorzystywane są przez projektantów do różnorodnych wnętrz.

Powierzchnie żywicowe charakteryzują się bezspoinową techniką wykonania, dzięki czemu uzyskujemy gładką powierzchnię, bez żadnych łączeń co wpływa na efekt wizualny. Możemy zdecydować się na różnorodne kolory, ponieważ żywica jest barwiona w masie. Wylewkę betonową można pokryć żywicą transparentną, co podkreśla naturalny wygląd powierzchni, można ją wykończyć również w połysku, w macie lub półmacie, dzięki czemu uzyskujemy różnorodne rozwiązania, które szczególnie stosują architekci w nowoczesnych wnętrzach. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Różne rodzaje posadzek żywicznych

Wśród posadzek żywicznych wyróżnia się posadzki epoksydowe oraz poliuretanowe. Posadzki epoksydowe są tańsze i twardsze oraz bardziej podatne na zarysowania. Niestety również pod wpływem promieniowania ultrafioletowego mogą zmieniać kolor. Droższe żywice poliuretanowe mogą mieć powierzchnię matową lub połyskliwą. Są odporne na działanie promieni słonecznych oraz na zarysowania. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Posadzki poliuretanowe są elastyczne, posiadają właściwości wygłuszające. Porównując te dwa rodzaje posadzki żywicznej, wskazuje się najczęściej na posadzkę poliuretanową, dzięki min. swojej odporności na zarysowania i uszkodzenia. Jest to materiał o nieograniczonych możliwościach, możemy go łączyć z różnymi innymi kolorami, dzięki czemu uzyskamy ciekawe melanże kolorystyczne.(testy uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com