fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Pięknie wyglądają łazienki, które posiadają dużą przestrzeń, powinny być odpowiednio zaplanowane i zagospodarowane. Najczęściej należy je wyposażyć w odpowiednią ilość mebli, by wszystkie gadżety, dodatki, kosmetyki zmieściły się właśnie w szafkach, nie ładnie wyglądają przedmioty, które zbyt licznie są wystawione na widok publiczny. Lepiej, by wszystko było pochowane, w ten sposób uzyskujemy dużą, uporządkowaną przestrzeń. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Kolory w łazience

Jeśli chodzi o kolorystykę w łazience, to przede wszystkim powinna być dostosowana do potrzeb właścicieli i do ich upodobań.

Odpowiednia aranżacja i kolorystyka jest ważna, ponieważ tworzymy ją na lata, tutaj warto wybrać odpowiednie płytki, zazwyczaj wiele osób wybiera stonowane kolory, zostawia często czarny z bielą, czasem też do bieli, czy szarości dodawane są mocniejsze akcenty w postaci fioletu, błękitu,  różu, czy zieleni.  Są też zwolennicy mocnych zestawień, w których kolory energetyczne na przykład różne odcienie czerwieni, żółtego czy pomarańcze są dominujące, jednak trzeba też mieć świadomość, że kolory te wpływają również na nasze samopoczucie.

Bardzo często stosowanym kolorem  jest to biel -barwa uniwersalna, która kojarzy nam się z czystością, powiększa pomieszczenia i jest świetną bazą do różnych innych kolorystycznych aranżacji. Należy pamiętać jednak, że zbyt duża ilość tego koloru powoduje, że pomieszczenie jest zimne, niestety nieco przytłacza, więc warto przełamać je cieplejszymi kolorami i elementami roślinnymi. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Kolor czarny w nadmiarze również przytłacza, sprawia, że nastrój jest negatywny, warto więc stosować go naprawdę w niewielkiej ilości dla podkreślenia charakteru łazienki, może być stosowany w zestawieniu z białymi kolorami. Charakterystyczny jest dla stylu przede wszystkim Glamour, nowoczesnego, a także czasem jego akcenty znajdują się w stylu skandynawskim. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com