fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Piece grzewcze występują w różnej postaci. Najprostszą budowę mają kotły ze spalaniem górnym. Niestety rozwiązanie to wiąże się z praktycznym brakiem kontroli nad procesem spalania. Raczej nie nadają się na palenia drewnem, które spala się szybko i nie daje dużego ciepła. Lepszą rolę odgrywają kotły ze spalaniem dolnym, są droższe i wydajniejsze podczas palenia drewna. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Piece przeznaczone do palenia drewnem oraz na  biomasę

Modele takie nazywane są powszechnie kotłami zgazowującymi. Wiążą się one z mniejszą emisją zanieczyszczeń, charakteryzują się dużą trwałością podczas działania. Wyprodukowane są z materiałów wysokiej jakości. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Obsługa kotłów na paliwa stałe jest dosyć ograniczona. Najlepsze modele to te, które posiadają podajnik automatycznie sterowany, dzięki czemu paliwo pobierane jest samoczynnie przez kotły. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Automatyka również steruje wentylatorem, który nawiewa powietrze do spalania. Kotły małej mocy sprzedawane są w komplecie z podajnikiem i zasobnikiem paliwa. Ciekawą opcją są również kotły z automatycznym podajnikiem zoptymalizowanym pod kątem spalania ziaren, zbóż, pestek i kukurydzy.

Kotły z podajnikiem

W przypadku kotłów na paliwa stałe najlepszą opcją są kotły posiadające automatyczny podajnik. Dzięki niemu piec odpowiednio zaprogramowany sam pobiera np. ekogroszek i utrzymuje pożądaną temperaturę. Zasypujemy go np. dwa – trzy razy w tygodniu.

Piece gazowe

Piece gazowe to najwygodniejsza opcja. Wiąże się ze sporymi kosztami, jednak nie musimy przejmować się  zakupem opału, jego składowaniem i ciągłym sprzątaniem kotłowni. Wystarczy podkręcić temperaturę i mamy ciepło w mieszkaniu lub domu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com