fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jednym z możliwości ogrzewania domu są piece na biomasę.Biomasa uznawana jest za paliwo ekologiczne.

A może jednak pompy ciepła?

Zastosowanie pomp ciepła sprzyja ochronie środowiska.

Pompy ciepła wykorzystują energię cieplną, która znajduje się w ziemi, powietrzu i wodzie i tak mniej więcej pompa ciepła korzysta z nich w około 75%, pozostałą energię zdobywa się dzięki pracy prądu elektrycznego, ale i on może być wytwarzany z energii słonecznej i wiatru, czy też wody. Dom, w którym wykorzystuje się urządzenia OZE powinny być bardzo dobrze zabezpieczone przed utratą ciepła, więc istotna jest tutaj odpowiednia izolacja, aby zminimalizować straty ciepła przez wentylację np. stosując odzysk ciepła z wywiewanego powietrza czyli rekuperację. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to kolejne urządzenie, które działa w oparciu o OZE.

Najczęściej wykorzystywane jest do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, jednakże może również wspomagać ogrzewanie pomieszczeń niestety, aby to osiągnąć musimy przygotować bardziej skomplikowany system ogrzewania.

Ogrzewanie domu energią elektryczną

Ogrzewanie domu za pomocą energii elektrycznej jest wygodnym sposobem na zapewnienie ciepła w domu. (testy uprawnienia architektoniczne)

Niestety jest to najdroższe z rozwiązanie. Koszt ogrzewania wiąże się również z lokalizacją zakładów energetycznych, obsługujących dany teren. Należy liczyć się z określonymi opłatami i taryfami z których korzystamy. Na  koszt ogrzewania energią elektryczną składa się zakup urządzeń, przygotowanie instalacji oraz ceny energii elektrycznej.Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com