fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami Twojego poddasza?

To musisz wiedzieć na samym początku, że ocieplanie poddasza będzie wykonywane bez Twojego udziału. Jest to niezbędne, ponieważ musielibyśmy mieć na sobie odpowiednie odzienie wierzchnie, zabezpieczające nas przez unoszącymi się w powietrzu chemikaliami. Dokonują tego fachowcy, ubrani odpowiednio i wyposażeni w pistolety natryskowe. Ocieplanie pianą poddasza odbywa się całkowicie bez naszego udziału. Izolacja pianą PUR odbywa się za pomocą zastosowania natrysku kilku warstw otwartokomórkowej piany poliuretanowej na skosy połaci dachowych. W następnej kolejności stosuje się to w innych miejscach, jakimi są inne przegrody czy instalacje wymagające termoizolacji. Finalny produkt, czyli właśnie piana, to efekt reakcji chemicznej, jaka zachodzi pomiędzy podawanymi do dyszy składnikami (poliol i izocyjanian). Po uwolnieniu z dyszy natryskowej, w kontakcie z podłożem piana w szczególnie szybkim tempie zwiększa swoją objętość, jednocześnie szczelnie oblepiając oraz wypełniając ocieplaną przestrzeń, w tym wszystkie zagłębienia i wnęki. Takim sposobem mamy gotową izolację, która nie zajmuje wielu godzin, ale tak naprawdę trwa kilka sekund.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Panowie piankowcy - do pracy!
Panowie piankowcy – do pracy!

Praktyka inna niż teoria

Najważniejsze przed rozpoczęciem ocieplania jest to, by sprawdzić konsystencję samej piany. Jeżeli jest ona w porządku, wówczas przechodzimy do natrysku.   (uprawnienia budowlane kontakt)  Musimy wiedzieć, że niezbędne są dwie warstwy bazowe, a często nawet jeszcze trzecia wyrównawcza (bywa, że i trzy nie wystarczają). Aby usprawnić pracę, najczęściej dzieli się umownie przegrody na pola robocze, na przykład po trzy przestrzenie międzykrokwiowe na jeden raz. Natryskiwanie odbywa się zatem w sposób następujący – aplikator natryskuje jedną warstwę na każdą ze stref i daje się jej odpowiedni czas na to, by urosła. Zazwyczaj są to około 2 minuty. Później wykonuje się kolejne warstwy natryskiem w tym samym miejscu.  (uprawnienia budowlane) Dwie warstwy piany natryskowej powinny mieć łączną grubość nie mniejszą niż 80% docelowej wymaganej grubości ocieplenia. Jeżeli mamy do czynienia z dobrze wykonaną izolacją to wprawny aplikator powinien pozostawić je w stanie bardzo dobrym. Spód powinien być równy, a pofałdowania bardzo regularne. Jest to oczywiście w pełni zależne od konstrukcji samego dachu, więc w każdym przypadku będzie to wyglądało zupełnie inaczej. I jak w każdym przypadku – najważniejsze jest to, by odpowiednio wykonywać natrysk, co ma swoje przełożenie w efekcie finalnym. Kluczowe jest zachowanie odpowiedniej odległości co do trzymania pistoletu natryskowego i płynności poruszania ręką. (uprawnienia budowlane program) 

Ile to trwa?

Jeśli chodzi o proste, dwuspadowe połacie o typowej powierzchni 170-200 m2 najczęściej nie zabierają więcej czasu niż 7-8 godzin. Oczywiście czas ten będzie wzrastał w zależności od skomplikowanej konstrukcji samego dachu. Nie ma bowiem jednoznacznej wartości co do załamań czy zakamarków (uprawnienia budowlane segregator ) .

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com