fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Oszczędność wody w domu

Codzienne kąpiele, prysznice nie zawsze sprzyjają oszczędności wody, dlatego wart w łazience wykorzystać urządzenia, które będą sprzyjały oszczędnemu wykorzystaniu wody.

Niewątpliwie biorąc codziennie prysznic zaoszczędzimy nieco wody.

Oszczędność wody w domu
Oszczędność wody w domu

Natrysk oraz deszczownica to urządzenia, które mogą zmniejszyć koszty związane z wykorzystaniem wody. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Standardowy natrysk  zużywa się około 12 l wody na minutę. Warto wybrać armaturę, która będzie pozwalała na oszczędzanie wody. Można zakupić zestawy natryskowe przesuwne z deszczownicą, które wykorzystują systemy napowietrzania strumienia wody, dzięki temu przepływ wody przez rączkę wynosi 6,2 l na minutę.  Jest to niewątpliwie atrakcyjna propozycja. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

W przypadku baterii warto wybrać baterie wyposażone w perlator, jest on zakończeniem baterii, które powoduje, że wypływająca woda jest spieniona i wypełniona powietrzem. Istnieje możliwość dokupienia perlatora i zainstalowania go do starej baterii, tak więc mamy atrakcyjną alternatywę, by wzbogacić nawet swój stary sprzęt łazienkowy. Popularnym i efektownym rozwiązaniem są perlatory kaskadowe z systemem kratek, dzięki  którym powstaje napowietrzony strumień wody. W ten sposób uzyskujemy szerszą struga wody, która pracuje intensywniej. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W sklepach z armaturą łazienkową dostępne są również baterie z ogranicznikiem przepływu wody. Warto je zastosować nie pod prysznicem. Proponowane są modele, które przeznaczone są do montażu na baterii natryskowej, umożliwiają one redukcję wody ponad połowę. Ogranicznik powoduje redukowanie zużycia wody, zmniejsza ilość wypływającej wody, sprawia że strumień jest intensywny i tworzy sporą kaskadę.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również baterie dotykowe, zazwyczaj znajdują zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej, coraz częściej wykorzystuje się je również w domach, nie trzeba ich właściwie dotykać, dlatego też zapewniają właściwą higienę. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com