fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Osiadanie fundamentów i posadzek w firmach

Na rynku obecne rozwiązania odnośnie wzmacniania gruntowego podłoża są różne. Można zaliczyć do nich cementowe metody, czyli wysokociśnieniowe iniekcje, mikropale, palowanie, a także inne metody, które polegają na odkopaniu oraz próbach wzmocnień fundamentów z zastosowaniem tradycyjnych metod. Każda z tych metod jednak wiąże się z dużym ingerowaniem w konstrukcje danego obiektu. Są one także w dużym stopniu uciążliwe, ponieważ zachodzi tu konieczność przeprowadzania budowlanych skomplikowanych prac z zastosowaniem zmechanizowanego budowlanego sprzętu. (uprawnienia budowlane cennik) 

Osiadanie fundamentów i posadzek w firmach
Osiadanie fundamentów i posadzek w firmach

Stosowanie tradycyjnych technologii

Wykorzystanie do wzmacniania podłoża gruntowego tradycyjnych technologii wiąże się z uciążliwością oraz z dużymi kosztami. W związku z tą technologią należy zamknąć fabrykę na okres przeprowadzania remontu na posadzce nawet na czas wynoszący do kilku miesięcy. Mając do czynienia z produkcyjnymi bądź usługowymi obiektami takie działania wiążą się z produkcyjnymi przestojami, co niesie za sobą konkretne oraz łatwe do obliczenia finansowe straty. Podejmując decyzję o zastosowaniu tradycyjnych metod inwestor zwykle nie bierze pod uwagę pośrednich kosztów, do jakich dochodzi w związku z pojawieniem się utrudnień, a one z kolei powodują wybranie naprawczej tradycyjnej technologii.  (uprawnienia budowlane program) 

Geopolimerowa iniekcja

Patrząc pod kątem całkowitych kosztów, czyli kosztów związanych z remontem oraz ze stratami, które są wynikiem postojów, metoda iniekcji geopolimerowej może okazać się w rezultacie dużo tańszą metodą, niż metoda tradycyjna. Naprawy przeprowadza się bez użycia ciężkich budowlanych sprzętów na terenie prac, co skutkuje znikomym stopnie uciążliwości prac. Mając do czynienia z logistycznymi obiektami, bądź produkcyjnymi czy handlowymi naprawy z zastosowaniem geopolimerowej iniekcji nie dają żadnego wpływu na funkcjonowanie danej działalności i obiektu.

Iniekcja geopolimerowa ogranicza się do wykonania jak najmniej uciążliwych odwiertów, których średnica wynosi 12 mm. Po dodaniu do nich żywicy ponownie się je zasklepia. W związku z tym prace przebiegają bez konieczności zrywania posadzki i w dalszym etapie dochodzi jej ponownego wylewania. Powierzchnia użytkowa praktycznie jest nietknięta. Kiedy na terenie obiektu, w którym przeprowadza się geopolimerową iniekcję znajdują się maszyny i pozostałe wyposażenie, nie zachodzi tu konieczność ich usuwania bądź przenoszenia. Użytkowe normalne obciążenie jest tu nawet jak najbardziej wskazane. (uprawnienia budowlane segregator)   

Alternatywa dla metod tradycyjnych

Bez wątpienia iniekcja geopolimerowa jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych metod. Jest to nieinwazyjna oraz szybka technologia, która pozwala naprawić posadowienie budynku oraz wzmocnić pod nim grunt. Do tego celu wykorzystuje się geopolimerowe żywice ekspansywne. Jest ona bardzo dobrym materiałem w przypadku napraw przemysłowych i komercyjnych obiektów, które stanowią zwykle wyzwania w związku z prowadzoną w nich działalnością. Na czas napraw obiektów tych nie powinno wyłączać się z użytku. Do najważniejszej zalety geopolimerowych iniekcji zalicza się to, że zarówno podnoszenie posadzek, wzmocnienie gruntu oraz fundamentu nie przebiega z przeprowadzaniem wykopów oraz z zastosowaniem ciężkich budowlanych sprzętów. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com