fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Predyspozycje społeczne do pełnienia zawodu

Inżynier budowy to osoba która musi często współpracować z innymi ludźmi. Jego praca w dużej mierze opiera się właśnie głównie na kontaktach z innymi. Są to zarówno pracownicy fizyczni wykonujący prace na budowie, ale również projektanci, inwestor, często również urzędnicy. Ponadto współpracuje z geodetą, służbami ochrony środowiska czy też osobami pracującymi w laboratorium. Inżynier nie może więc być zamknięty. Osoba taka powinna umieć radzić sobie w kontaktach interpersonalnych i unikać sporów o ile to możliwe. Inżynierzy z reguły muszą umieć pracować zespołowo.

Organizacja pracy inżyniera budowy

Praca inżyniera to 8 godzin dziennie. Często dochodzą do tego również soboty. Zdarza się że praca inżyniera się przedłuża. Może to być też praca zmianowa. Wszystko zależy od tego w jakiej formie się zatrudnimy i jaki obiekt nadzorujemy. Inżynier musi jednak być gotowy na to, że będzie musiał stawić się „na telefon”. Zdarzają się przypadki że jego obecność jest wymagana w nieprzewidzianych sytuacjach.

Mobilność

Dobrze jest, jeśli inżynier ma prawo jazdy. Zwiększa to znacząco jego możliwość zatrudnienia. Praca odbywa się w różnych miejscach, często również z dala od domu. Dlatego też dobrze jak inżynier jest mobilny.

Odpowiedzialność zawodowa

Inżynier ma dużą odpowiedzialność dopiero wówczas , gdy posiada uprawnienia budowlane i zostaje kierownikiem budowy. Wówczas sprawuje samodzielne funkcje techniczne w budownictwie i faktycznie ciąży na nim cała odpowiedzialność. Zarobki są jednocześnie znacznie wyższe niż w przypadku zwykłego inżyniera. Jeśli natomiast dana osoba zatrudniona jest na stanowisku inżyniera budowy to nie ponosi w zasadzie żadnych konsekwencji. Wszystko co robi i tak musi być zweryfikowane przez kierownika budowy w uprawnieniami. To on bowiem wpisuje się do dziennika budowy.

Szczegóły zatrudnienia

Praca inżyniera budowy może być bardzo urozmaicona lub zrutynizowana. Wszystko zależy od tego, gdzie się pracuje. Inżynier powinie zdecydowanie charakteryzować się dużą wiedzą i pewnością siebie. To stanowisko daje też ogromne możliwości awansu.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com