fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Opuszczanie betonowych zbiorników

Dużym wyzwaniem z założenia staje się usługa związana z podnoszeniem, a później z opuszczeniem betonowych zbiorników. Korzystając z technicznej wiedzy operatora, jak i z narzędzi proces może przebiegać z zachowaniem bezpieczeństwa, a zarazem szybko i poprawnie pod względem jakościowym. Przykładem jest stosowanie narzędzi Jekko i Catchshift. (uprawnienia budowlane 2022)  Zbiornik betonowy waży około 4,5 tony. Operowanie takim zbiornikiem na małej przestrzeni wiąże się z dużymi ograniczeniami. Warto w związku z tym zastanowić się, jak można zrealizować usługę w precyzyjny sposób, mając do czynienia z dużą wagą zbiornika oraz z ograniczonym miejscem. Trzeba również przy tym wszystkim spełnić wymagania związane z precyzyjnością usadowienia zbiornika. (uprawnienia budowlane program) 

Opuszczanie betonowych zbiorników
Opuszczanie betonowych zbiorników

Wykonanie usługi z zastosowaniem narzędzi

Wykonanie usługi za pomocą narzędzi Jekko oraz Carchshift obejmowało poniesienie oraz opuszczenie betonowego zbiornika, którego waga kształtowała się na poziomie ponad 4,5 tony. W tym przypadku miały miejsce pewne ograniczenia, takie jak mały manewrowy obszar, który ograniczał stosowanie dużych typów maszyn, ograniczenie spowodowane brakiem możliwości poruszania się w górę i w dół, oraz na bok. Istniało też duże ryzyko związane z uszkodzeniem elementów, które wiązało się ze specyficzną zabudową.  Przede wszystkim trudności podczas montażu były związane z manewrowymi ograniczeniami. W każdym z kierunków manewr był utrudniony, a korzystanie z dużych rodzajów sprzętów nie wchodziło  w takim wypadku w grę. (uprawnienia budowlane)

Zastosowanie maszyny Wolf 4000

Techniczne problemy zostały rozwiązane przy zastosowaniu przyssawek Catchshift maszyny w modelu Wolf 4000. Taki rodzaj urządzenia można zarówno kupić, jak i wypożyczyć do prac związanych z betonowymi zbiornikami. Wytwarza ono podciśnienie, a za pomocą podciśnieniowych węży podaje się ono w bezpośredni sposób do przyssawek. Zamontowane przyssawki w pionowym układzie na zewnętrznych ścianach zbiornika oraz na dnie, przylegały do zbiornika bardzo szczelnie. Ważną kwestią było tu dopasowanie odpowiedniego rozmiaru oraz ich mocy. Kolejnym wyzwaniem było podniesienie betonowych zbiorników w taki sposób, aby nie miał on kontaktu z innymi elementami. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem okazał się dźwig o typie Jekko SPX1280. Jest to rodzaj mobilnego urządzenia, łączącego ze sobą funkcjonalność oraz siłę. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Utrudnienia związane z sufitem

Dużym utrudnieniem jest sufit, który jest nisko usadowiony. To powodowało, że ta kwestia okazała się bardzo problematyczna. W związku z tym ograniczeniem część wykonawców nie chciała podjąć się realizacji zlecenia. Mała robocza przestrzeń i niski sufit spowodowało, że na etapie technicznych założeń zostały wykluczone zawieszenie betonowych zbiorników na typowych rodzajach zawiesi. Dodatkowym problemem był sam proces związany z przygotowaniem tej operacji od logistycznej strony. Kiedy miejsce związane ze zrzutem zbiorników posiadało tylko 2 metry wysokości swobodnej, kolejnym z wyzwań stał się także dojazd do tej lokalizacji.  (uprawnienia budowlane segregator )  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com