fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wyłaz kominiarski

Okna wyłazowe, czyli po prostu wyłaz kominiarski to sposób na skuteczne wydostanie się z domu prosto na dach. Stanowi to bardzo duże udogodnienie, ponieważ nie musimy używać wysokich i często niebezpiecznych drabin, by sprawdzić, co się dzieje na dachu, kiedy np. myślimy o jego pielęgnacji i konserwacji. Ułatwi to także prace ewentualnym specjalistom, którzy będą wykonywać na nim różnego rodzaju prace. Sprawdźmy, co oferuje nam rynek w zakresie okien wyłazowych, jakie są najpopularniejsze i co powinniśmy wiedzieć przed ich zakupem. (uprawnienia budowlane)

Okna wyłazowe

Rodzaje ze względu na poddasze

Wydaje się, że nie ma znaczenia, jaki wyłaz kominiarski wybierzemy. Jednak okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie, ponieważ to produkt, który najlepiej dopasować do swojego poddasza. Rodzaje weryfikują poszczególne parametry okna wyłazowego, które jest dopasowane do typu budynku. Wyróżniamy: (uprawnienia budowlane 2022) 

 • Standardowe wyłazy dachowe – standardowe, czyli tradycyjne. Montowane są najczęściej na poddaszach nieogrzewanych. Często są wypełnione szkłem hartowanym lub kopułami z poliwęglanu. Standardowe wyłazy dachowe charakteryzuje przede wszystkim duża odporność na panujące warunki atmosferyczne. (uprawnienia budowlane program) 
 • Wyłaz na dach do pomieszczeń ogrzewanych – wyłaz kominiarski i okno dachowe w jednym. Dualizm funkcjonalny sprawdzi się także w przypadku wyborów rozmiarów, ponieważ każdy rozmiar jest bardzo duży. Wykonane są z materiałów termoizolacyjnych, do których zaliczamy szyby zespolone. Szyby zespolone mają bardzo wysoki współczynnik przenikania ciepła.

Rodzaje ze względu na budowę dachu

Budowa dachu, a inaczej typ budynku to również bardzo ważna kwestia. Musimy przy wyborze wyłazu wziąć pod uwagę kąt nachylenia poddasza i wysokość profilu dachowej połaci. Wyróżniamy: (uprawnienia budowlane kontakt)

 • Okno wyłazowe do dachów płaskich – umożliwia wyjście na dach i swobodne otwieranie okna. Należą do tych droższych okien wyłazowych. W zestawie z nimi mamy często także schody strychowe.
 • Właz na dach do nachylonych poddaszy – stworzony z myślą o połaciach dachowych o kącie nachylenia od 15 do 60 stopni.
 • Wyłaz kominiarski do pokryć płaskich – sprawdzą się między innymi w przypadku pokryć takich jak papa termozgrzewalna bądź gonty. (uprawnienia budowlane program)  
 • Wyłaz kominiarski do pokryć wysokoprofilowych – w ich składzie znajdziemy kołnierze, które umożliwią nam montaż blachodachówki bądź blachodachówki trapezowej w pokryciach wysokoprofilowych.
 • Wyłaz kominiarski do pokryć niskoprofilowych – kołnierze, które znajdują się przy wyłazach kominiarskich pozwalają na montaż ich w połaciach o niskim i standardowym profilu.

Zalety

 • konstrukcja wykonana jest z drewna pokrytego poliuretanem,
 • wysokie walory termoizolacyjne, dzięki ThermoTechnology™,
 • maksymalne pchnięcie skrzydła otwiera je oraz blokuje w pozycji rozwartej na 67°, co umożliwia awaryjne wyjście na powierzchnię dachu,
 • forma wyjścia ewakuacyjnego,
 • antywłamaniowa szyba o klasie P2A.
  Parametry techniczne oraz konstrukcyjne odpowiednie oknom klapowo-obrotowym GPL/GPU, należącym do klasy PREMIUM.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com