fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

W domach jednorodzinnych często zakłada się kominki z zamkniętym wkładem, są one bardzo praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu. Co ciekawe zapewniają one również ciepło w danym pomieszczeniu, a odpowiedni system dystrybucji gorącego powietrza DGP zapewni ogrzewanie domu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Obecnie można wykorzystywać ciepło, które uzyskuje się przez kominki, które są niewątpliwie nowoczesne. Zazwyczaj montuje się wkłady z płaszczem wodnym są one łączone z instalacją centralnego ogrzewania, które rozprowadzane jest specjalnymi kanałami po całym domu.

Zazwyczaj kominki pełnią funkcję pomocniczego źródła ciepła. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

W ten sposób możemy obniżyć koszty tradycyjnego ogrzewania przed i po sezonie grzewczym, ponieważ wtedy palenie drewnem jest niedrogie. W przypadku gdy temperatura nieco się obniży wystarczy, że podniesiemy temperaturę właśnie za pomocą kominka. Warto jednak zrezygnować z kominka jako podstawowego i głównego źródła ciepła, ponieważ raczej nie będzie on spełniał takich wymagań, palenie tym sposobem byłoby zbyt drogie. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

System DGP

Bardzo często wykorzystuje się w ogrzewanie kominkiem z dystrybucją gorącego powietrza. System DGP polecany jest do domów rekreacyjnych, w takich szybko miejscach można go uruchomić i uzyskać odpowiednią temperaturę powietrza. Ogrzewane od wkładu w kominku może się przemieszczać samoczynnie w wyniku cyrkulacji grawitacyjnej. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

W przypadku domów o dużej powierzchni warto rozprowadzać powietrze za pomocą wentylatora nadmuchowego, wyprowadza się kanał do którego przyłączono jest dmuchawa.

Wkład kominkowy może być podłączony do systemu cCO i pełni wtedy rolę podobną co kocioł na paliwa stałe, w ten sposób możemy uzyskać ogrzewanie całego domu, a także ciepłą wodę użytkową. Tego typu modele posiadają wodny wymiennik ciepła.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0