fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogrodzenie posesji

Ogrodzenia gabionowe są dość popularne, ponieważ wykorzystywany jest tutaj naturalny surowiec, czyli kamień, jak również koszyki wykonane z metalu. Jest to ciekawa, a zarazem nowoczesna propozycja wykorzystywana  przez różnych architektów i projektantów. W tym przypadku możemy wybrać rodzaj kamienia, jego kolor, faktury, by wypełnić zaprojektowane kosze gabionowe. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

ogrodzenie posesji
ogrodzenie posesji

Ogrodzenia systemowe metalowe

Systemowe metalowe ogrodzenia nadają się do każdego rodzaju działki, od prostych po bardziej nachylone i pofałdowane.

Ogrodzenia metalowe wykonane są zazwyczaj z aluminium, miedzi ze stali. Propozycje z ze stali można podzielić na panelowa, a także przęsłowe.

Ogrodzenia panelowe posiadają sztywne, lekkie siatki zgrzane ze sobą, powstają w wyniku rozgrzania drutów średnicy mniej więcej 5 mm. Najczęściej wykorzystywane są do grodzenia tylnych partii ogrodu mniej reprezentatywnych. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Ogrodzenia przemysłowe wykonane są nie tylko ze stali, może to być aluminium pokryte lakierem proszkowym, w ten sposób nie wymagają one żadnej konserwacji bo nie korodują. Mogą stanowić wykończenie niewielkich murków. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Tradycyjne płoty z wykorzystaniem drewna oraz kamieni

Ogrodzenia w postaci płotów drewnianych stwarzają atmosferę sielskość i przyjemnego charakteru związanego z naturą. Należy jednak pamiętać, że drewno, aby służyło na lata, powinno być odpowiednio zabezpieczone. W tym celu należy kupić odpowiednie środki do danego gatunku drzewa i będziemy mieć pewność, że nasz ogrodzenie jest zabezpieczone, a jego wygląd nieznacznie się zmienił. Drewno możemy zestawiać z różnymi materiałami budowlanymi na przykład szkłem, cegłą, betonem, metalem, kamieniem. Drewno bardzo dobrze komponuje się w aranżacjach podmiejskich, wiejskich, a także coraz częściej gości jako element w budowlach miejskich. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Ogrodzenia kute

Ogrodzenia kute posiadają również swój urok, w zależności od wzornictwa, jakie wykorzystujemy. Sprawiają wrażenie solidności i trwałości. Niektóre osoby wybierają modele bardzo proste, tradycyjne, nawiązujące do minimalizmu, inne natomiast wybierają bardziej artystyczne skomplikowane wzory, które mogą nawiązywać swoim wyglądem do wcześniej wykonanych balkonów czy balustrady do schodów. Metaloplastyka pozwala uzyskać przepiękne wzory na przykład motywy roślinne i geometryczne, właściwie możliwości jest wiele, w zależności od potrzeb i indywidualnych zamówień, umiejętności wykonawcy, a także pomysłowości inwestora.

 

 

 

 

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com