fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

 Ogrodzenia kamienne

Kamień  jest naturalnym materiałem budowlanym, który wykorzystywany jest do tworzenia różnych budowli między innymi ogrodzeń. Przemyślane i trafnie zaprojektowane ogrodzenia będą prezentowały się niezwykle efektownie i ciekawie. Kamienne ogrodzenia pasują do różnych rozwiązań projektowych. (testy 2019 uprawnienia)

 Ogrodzenia kamienne
Ogrodzenia kamienne

Można powiedzieć, że kamienne ogrodzenie izolują w pewien sposób naszą działkę, stwarzają możliwość spokoju, relaksu. Warto tak zaprojektować ogrodzenie, by nie sprawiało wrażenia niedostępnej twierdzy, tylko miejsca przytulnego, eleganckiego i przyjaznego dla innych.

Warto kamienne mury ozdobić np. meteoplastyką czy siatką. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Z jakimi materiałami łączyć kamień?

Surowiec który łatwo łączymy z innymi materiałami budowlanymi to np. metal czy cegła. Należy jednak zachować umiar w połączeniu tych materiałów. Ogrodzenie kształtuje w dużym stopniu przestrzeń. Powinno więc być tak przygotowane, by nie obciążyć estetyki danego ogrodu. Najlepiej połączyć kamień z materiałami budowlanymi, które są wykorzystywane na posesji, np. drewnem, w przypadku gdy posiadamy meble drewniane. Elementy ogrodzenia powinny pasować również do balkonów, czyli np. jeżeli są wykonywane balkony z meteoplastyki to dobrze jest wprowadzić taki element również do ogrodzenia. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Różne rodzaje kamienia

Kamienne murki zazwyczaj wykonuje się z granitów, kwarcytu, wapieni, piaskowca, ponieważ są najtwardsze i najbardziej wytrzymałe na różne działania mechaniczne. Jeśli chodzi o kształt można wybrać kamienie ciosane, dzięki procesowi obróbki uzyskujemy regularną formę, dzięki której tworzymy piękne ogrodzenia. Ogrodzenie z tego materiału powstaje w wyniku tworzenia kolejnych warstw przylegających do siebie. (program uprawnienia architektoniczne)

Kamień polny wykorzystuje się najczęściej jako produkt nieobrobiony w formie naturalnej, zazwyczaj tworzy się tzw. mury dzikie, które charakteryzują się efektem przemieszczania warstw. Ogrodzenie z kamienia naturalnego to formy nieregularne i różnej wielkości. Kamienie łupane – ich obróbka polega na rozbijaniu wielkich kamieni na kawałki. Są one potem rozłupywanie pod określonym kontem. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com