fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogród – w jaki sposób go zaplanować?

W większości ogrodów zaplanowane są różne jego strefy. Wydzielenie poszczególnych części ogrodu pozwala na zaspokojenie potrzeb właścicieli, osiągnięcie imponujących efektów. Przykładem jest sfera, gdzie rosną kwiaty, sfera gdzie znajdują się dziecięce zabawki, czy sfera gdzie będzie znajdowało się grill oraz miejsce do odpoczynku. (program na uprawnienia architektoniczne)

Ogród - w jaki sposób go zaplanować
Ogród – w jaki sposób go zaplanować

Miejsce odpoczynku w ogrodzie

Ogród jest miejscem, gdzie możemy się zrelaksować, uspokoić, odpocząć.i taką właśnie strefę warto sobie wydzielić i odpowiednio urządzić. W ten sposób urządzamy taras lub miejsce, gdzie znajdują się meble ogrodowe, grill. Ciekawym przykładem jest drewniana altana z wygodnym umeblowaniem, stołem i uroczymi lampkami.

Strefa wypoczynku powinno być utwardzona, powierzchnia powinna być drewniana, czy też brukowa. Dobrze sprawdza się tutaj beton architektoniczny. Jako osłonę tej strefy można wykorzystać różne ozdoby, rośliny, żywopłot, winogrona, krzewy, róże dla których stwarzamy np. pergolę. (testy 2019 uprawnienia)

Strefa zabawy

Sfera zabawy przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci, tutaj możemy pokusić się o drewniany domek, zjeżdżalnię czy basen. Bardzo dużą atrakcją dla dzieci jest również trampolina. Do ogrodu można zakupić cały kompleks placu zabaw, do którego należy np. właśnie zjeżdżalnia, huśtawki, mała karuzelka. Warto również zapewnić dzieciom piaskownicę, która sprawi im chyba najwięcej radości. (program uprawnienia architektoniczne)

Ogród warzywny – sfera ekologicznej uprawy

Coraz więcej osób stara się uprawiać własne warzywa w ogródku, ponieważ nie mamy pewności jaką żywność kupujemy, z jakiego źródła. Własne uprawy warzyw, owoców daję tą pewność, wiemy że jemy zdrowo i bezpiecznie. Dlatego wiele osób wydziela w ogrodzie sferę ogródka warzywnego. Dla wielu osób stanowi to również hobby, które pozwala się odprężyć, wyciszyć się po całodziennej pracy. Chcąc wydzielić taką strefę warto posadzić niskie ogrodzenie, dzięki któremu uzyskamy odpowiedni kształt. Przy takim rozwiązaniu sadzi się również rośliny kwitnące  np. ślazówkę, astrym smagliczki. Coraz chętniej uprawiamy także zioła, które mają walory smakowe, a także zdrowotne. Nie ma to jak zioła z własnego ogródka. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com