fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogród na balkonie

Osoby które nie posiadają ogrodu, mieszkają w domach, gdzie posiadają małą działkę lub też mieszkające w bloku, mogą wykorzystać przestrzeń, którą mają na balkonie w celu stworzenia namiastki ogrodu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Ogród jest miejscem odpoczynku i relaksu, wiele osób uprawia tam rośliny, warzywa, owoce i to sprawia wiele radości.

Jeżeli nie mamy możliwości posiadania ogrodu, możemy wykorzystać w tym celu balkon.

Różne rodzaje balkonów

Należy rozróżnić jakie posiadamy balkony. Wyróżniamy balkony wschodni i zachodni, w takich warunkach dobrze rosną rośliny takie jak owoce i zioła oraz różne gatunki roślin ozdobnych. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Balkon cienisty to miejsce, gdzie najlepiej uprawia się bluszczyk kurdybanek, barwinek, bukszpan, bratki. Bardzo często są tutaj uprawiane także zioła.

Balkon słoneczny – najlepiej tutaj uprawia się gatunki wybitnie, światłolubne oraz mało wymagające np.  żeniszek meksykański, pelargonie. Muszą to być rośliny, które są odporne na braki wody.

Odpowiednie wyposażenie naszego małego ogródka

Aranżując balkon trzeba mieć na względzie, że powinien być wyposażony w praktyczne pojemniki do sadzenia roślin, takie które można zawiesić na balkonie, bądź też umieścić na określonych półkach, wszystko powinno być odpowiednio przemyślane. Każdorazowe pojemniki muszą mieć otwory na dnie, które umożliwiają odpływ wody.

Pojemniki są montowane na poręczach, przy oknach, pod daszkiem, są wykonane z tworzywa sztucznego. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Wykorzystując powierzchnię balkonu warto wyposażyć go w donice, które nie są zbyt szerokie, takie modele, które nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Najczęściej są to donice z tworzyw sztucznych, niektórzy wybierają donice ozdobne, wypalane z gliny. Na nowoczesnych balkonach dobrze sprawdzają się donice metalowe. Bardzo ciekawą propozycją zwłaszcza dla osób, które ciągle zapominają o podlewaniu roślin są donice z automatycznym systemem nawadniania. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Na balkonach warto uprawiać niskie gatunki roślin, ponieważ wiatr może je połamać, jeśli nie chcemy jednak zrezygnować z danego gatunku wyższych roślin, warto postawić na balkonie przegrody bądź parawany, które będą osłaniający rośliny przed uszkodzeniem. jeśli chodzi o byliny nasłoneczne miejsca są odpowiednie na niewysokie gatunki, które są odporne na mróz, niestety większość bylin kwitnie  tylko kilka tygodni, dlatego na tarasy, balkony, warto wybrać byliny o dekoracyjnych liściach, które będą dodatkową ozdobą. Na miejsca słoneczne polecane są zachyłki, szałwia, tymianki, tojeść gęsiówki. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com