fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogród japoński

Dla osób, które kochają zieleń, ciekawe formy roślinne, symetrię, idealne będą propozycje ogrodu japońskiego. Dominuje w nim przede wszystkim dużo zieleni, ciekawie cięte drzewka bonsai oraz regularne rzeźby. Jeżeli nie mamy możliwości stworzenia ogrodu w tym charakterze, można przygotować przynajmniej rabaty w tym stylu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Ogród japoński
Ogród japoński

Drzewka bonsai urokliwym dodatkiem ogrodów japońskich

W ogrodach japońskich charakterystyczne są miniaturowe drzewka. Misternie przycina się drzewka bonsai. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

W  ogrodzie japońskim nie może  zabraknąć różaneczników, azalii japońskich, czy klonów palmowych, posiadających czerwonopurpurowe zabarwienie liści.

Miłośnicy ogrodów japońskich tworzą miniaturowe krajobrazy umieszczone w niewielkiej przestrzeni. Jest to już mistrzostwo ogrodnictwa.

Kamień i woda

Kamień i woda to kolejne elementy bez których nie może obejść się ogród japoński. Nawet niewielkie oczka wodne są pożądane w przypadku ogrodów japońskich. Propozycje kamieni  to najczęściej nieociosane głazy, które symbolizują wysokie góry, czy żwirowe place. Są tak przygotowane, by imitować górskie widoki. Idealnie by w otoczeniu znajdował się jakiś mały strumyk, czy oczko wodne.

(testy uprawnienia architektoniczne)

Liczy się przede wszystkim natura

Całość ogrodu komponuje się tak, by wyglądał zupełnie naturalnie. Rezygnuje się tutaj z ogrodniczej nowości na rzecz sprawdzonych zestawów roślin. Tutaj liczy się tradycja. W ogrodzie japońskim powinno znajdować się miejsce, gdzie możemy spokojnie odpoczywać, relaksować się, a nawet kontemplować. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Jeżeli chcemy przybliżyć  charakter ogrodów japońskich, warto zgłębić filozofię ogrodników, orientalnych by poznać dokładnie zasady panujące w takiej stylizacji. Bardzo dobrze, aby do ogrodu japońskiego komponował się również taras. Najczęściej wykonuje się go z drewna. Użyte są również tutaj drewniane, czy rattanowe meble. Warto na takim tarasie przygotować ciekawą japońską rzeźbę.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com