fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odzyskiwanie ciepła a opłacalność inwestycji

Opłacalność inwestycji budowlanej to jeden z kilku najważniejszych punktów, jakie chce spełnić inwestor. Nie ma znaczenia, czy budowany jest jeden dom czy całe osiedle – profit sprawia, że inwestycja zachęca do jej podjęcia. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tej opłacalności jest odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewnego. Montując między innymi specjalistyczny rekuperator, oszczędzamy dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu część środków wydawanych na ogrzewanie konkretnego obiektu. Instalacja ta zajmuje się przywracaniem części ciepła, które przy wykorzystaniu tradycyjnych metod uleciałoby do atmosfery. (testy uprawnienia budowlane) (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewnego

Odzyskiwanie ciepła a rekuperator

Rekuperator to urządzenie podgrzewające zimne powietrze zabierane z zewnątrz, a dzieje się to przy pomocy ciepłego powietrza z wewnątrz. W ten sposób otrzymujemy znacznie mniejszą utratę ciepła od tej, którą uzyskalibyśmy korzystając z klasycznych rozwiązań dotyczących wentylacji. Rekuperator niezależnie od pogody i warunków atmosferycznych dostarcza konkretną ilość świeżego powietrza do pomieszczeń. Działa też automatycznie, nie wymaga obsługi przez człowieka. Warto wiedzieć, że taki typ instalacji można zastosować nie tylko w nowych budynkach, tam, gdzie było to zaplanowane. Może ona się pojawić także w starszych budynkach, oczywiście pod warunkiem, że warunki architektoniczne obiektu na to pozwalają. (programy do uprawnień architektonicznych)

Odzyskiwanie ciepła – same zalety?

Odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewnego to metoda sprzyjająca naszemu zdrowiu. Taka instalacja skutecznie dba o odpowiedni poziom wilgotności, zapobiegając tym samym rozwojowi pleśni. Ponadto wiele urządzeń oprócz opcji grzania, posiada też funkcję chłodzenia. Wydaje się więc być idealną instalacją nie tylko na zimę, ale i na lato. W przypadku funkcji chłodzenia, pompa ciepła działa w trybie pasywnym. Niestety, czas zwrotu inwestycji może niektórych zniechęcić. W części przypadków zwrot może trwać nawet kilka lat. Z tego względu przed podejmowaniem decyzji o zamontowaniu rekuperatora należy przemyśleć kwestie finansowe. Pomimo to patrząc przyszłościowo, jest to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a także na poprawę naszego zdrowia. (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com