fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odpowiednio rozplanowany ogród

Ogród powinien być odpowiednio zaplanowany i zaprojektowany. Robi się to  tak, by znajdowało się w nim miejsce na odpoczynek, a także na piękne kompozycje roślinne. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Odpowiednio rozplanowany ogród
Odpowiednio rozplanowany ogród

Odpowiednia nawierzchnia i oświetlenie w ogrodzie

Nawierzchnia powinna być utwardzona zwłaszcza w miejscach, gdzie poruszamy się po ogrodzie. Czyli po dróżkach, jak również na podjeździe. Możemy zdecydować się na żwirek, kamienie ozdobne lub też kostkę. Wszystko powinno być odpowiednio dobrane pod względem kolorystycznym. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Wykorzystać się również płyty betonowe, cegły, klinkier, drewno. Ścieżki powinny prowadzić do kluczowych miejsc w ogrodzie np. do altan, czy grilla.

Sfera wypoczynku

Sfera wypoczynku to bardzo często taras, patio lub też altana. Są to miejsca, gdzie najczęściej posiadamy zadaszenie. Najczęściej tutaj znajdują się meble ogrodowe, na których odpoczywamy. Są to stoliki, ławki, krzesła, huśtawka. Wszystko to powinno być odpowiednio wkomponowane w ogród i jego styl. Najczęściej meble wykonuje się z drewna, rattanu lub tworzyw sztucznych, stylizowanych na naturalne. Bardzo często wykonuje się je  z kamienia. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Sfera zabawy

Jeśli posiadamy dzieci, zazwyczaj przygotowujemy w ogrodzie miejsce zabawy, gdzie umieszczane są piaskownica, zjeżdżalnia, trampolina, basen. Jest, to miejsce które wiąże się z rekreacją. Powinno być bezpieczne i estetycznie przygotowanie.

W ogrodzie powinny być umieszczone różnego typu kwiaty. Wiele osób jest zwolennikami krzewów ozdobnych, które dostępne są w każdym sklepie ogrodniczym. Odpowiednio rozplanowany i rozmieszczony układ tych krzewów zapewni atrakcyjny wygląd i podkreśli charakter ogrodu. Popularne są również skalniaki, gdzie kamień ozdobny odgrywa istotną rolę. Najczęściej wydzielamy również warzywniak, w którym hodujemy ekologiczne warzywa i owoce. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com