fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dom powinien być właściwie zabezpieczony, niektórzy decydują się na drogie, ale skuteczne systemy zabezpieczeń antywłamaniowych. O systemie alarmowym warto pamiętać już w momencie projektowania domu, dzięki temu unikniemy kłucia ścian, w przypadku domów już istniejących. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Przykładem jest system sygnalizacji włamania i napadu, który składa się z czujek, centrali oraz sygnalizatorów dźwiękowych, optycznych urządzeń sterujących. Najważniejszym punktem jest oczywiście centrala. Odbiera ona wszelkiej sygnały, przetwarza je i na tej podstawie podejmowane są określone działania. System ten kierowany jest poprzez manipulator lub piloty. (program na uprawnienia architektoniczne)

Czujniki ruchu

Bardzo dobrym rozwiązaniem są również czujniki ruchu. Najczęściej w domu jednorodzinny wykorzystuje się pasywne czujki podczerwieni, które umieszczamy na ścianie lub suficie. W momencie, gdy czujka  wykryje ruch podejrzanego obiektu o temperaturze innej niż otoczenie uruchamia się alarm. (testy uprawnienia architektoniczne)

Gdy pojawia się intruz częstotliwość fal ulega zmianie. W tym momencie system uruchamia alarm.

Podobnie działa również czujka mikrofalowa, jednakże ono emituje większą moc fali która dodatkowo przenika przez cienkie ściany działowe. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Tutaj mogą czasem występować fałszywe alarmy. Najlepszą sposobem na wyeliminowanie tego typu problemów  są czujki dualne. Urządzenia te łączą w sobie zalety dwóch detektorów, dostępne są w dwóch wersjach, czujki mikrofalowe oraz czujki pasywne. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Detektory gazu

Detektory gazu to kolejne systemy zabezpieczeń przed niebezpiecznymi substancjami. Kiedy  ich poziom osiągnięć stężenie o 15 razy mniejsze od tego, w którym może nastąpić wybuch ,centralna włącza sygnalizacją optyczną i dźwiękową. W tym też czasie uruchamia się zawór, który odcina dopływ gazu. Bardzo często urządzenie to jest podłączone również do wentylatora, który w przypadku wycieku substancji ułatwi wymianę powietrza. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Zabezpieczenie drzwi

Współczesna stolarka zapewnienia zabezpieczenie drzwi i okien w odpowiednie wyposażenie, które chroni przed włamaniem, przykładem są antywłamaniowe szyby i okucia, które powinny wytrzymać niejedna włamanie. Jeśli chodzi o okna dobrze sprawdzają się czujki kontaktronowe, które umieszczone są wewnątrz drzwi lub okien, a czujki uboczne na ich powierzchniach. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com