fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odpowiednie barwy światła do pomieszczeń

Odpowiednie oświetlenie domu doda właściwego klimatu i podkreśli walory wizualne aranżacji wnętrz. W oświetleniu istotne jest nie tylko natężenie światła, jak również jego barwa. Wiele osób kupujących żarówki czy lampy kieruje się przede wszystkim ich mocą, by dostatecznie oświetlić pomieszczenia. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Odpowiednie barwy światła do pomieszczeń
Odpowiednie barwy światła do pomieszczeń

Kupujemy odpowiednie żarówki

Należy jednak brać pod uwagę ich cenę, a także zużycie energii elektrycznej. Niektórzy sięgają po tradycyjne żarówki wolframowe, są one tańsze jednak zużywają więcej energii. Lampy LED są droższe, jednak bardziej się opłacają, ponieważ są bardzo energooszczędne. Dzięki nim możemy również uzyskać różne kolory światła i nowoczesne efekty. (testy uprawnienia architektoniczne)

Co to jest temperatura barwy światła

Białe światło może mieć różnorodne odcienie, może być to neutralny ciepły lub zimny blask. Należy pamiętać, że stosowna barwa światła, może mieć wpływ na naszą koncentrację, samopoczucie i klimat w domu. Niewątpliwie ciepłe światło wpływa na relaks, wyciszenie, natomiast chłodne barwy ułatwiają skupienie się na danej czynności i pobudzają do działania.

Do salonu stosuje się ledowe lampy emitujące białe światło o ciepłej temperaturze. Ten rodzaj można zastosować także do sypialni. Można zastosować je tam, gdzie chcemy osiągnąć przytulny klimat. W przypadku domowy gabinetów , możemy wykorzystać lampy ledowe o chłodniejsze barwie białego światła. Dzięki temu uzyskamy skupienie i energię do działania. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Lampy ledowe mają dużą zaletę, ponieważ odpowiednia ich instalacja sprzyja zmianie ich barwy. Możemy więc uzyskać chłodniejsze odcienie, jak również ciepłe tony. Częściej sterowanie tego typu oświetleniem zachodzi za pomocą aplikacji instalowany na tabletach i smartfonach lub też za pomocą pilotów. W nowoczesnych domach wykorzystywane są tego typu rozwiązania w salonach, kuchniach i łazienkach. (testy 2019 uprawnienia)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com