fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Budowa domu – jaka będzie prawidłowa odległość domu jednorodzinnego od linii wysokiego napięcia?

Budowa domu jednorodzinnego to nie lada wyzwanie. Chodzi przecież nie tylko o koszty związane z jego stworzeniem, nie chodzi również wyłącznie o jego funkcjonalność. Jedną z najważniejszych cech, jaka powinna charakteryzować dom jednorodzinny, to bezpieczeństwo osób, które mają w nim zamieszkać, a także tych, które będą w nim przebywać od czasu do czasu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Każda osoba, która podejmuje się wyzwania budowy domu, powinna mieć świadomość tego, że istnieją konkretne zasady możliwości jego położenia. Jedną z najważniejszych kwestii w tym wypadku jest odległość od linii energetycznych. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Odpowiednie odległości

Jaka więc powinna być prawidłowa odległość pomiędzy budowanym domem a liniami energetycznymi? Wszystko zależy od napięcia, z jakim ma się do czynienia. Jeśli chodzi o linie wysokiego napięcia, odległość ta powinna wynosić aż 6,5 metra. Linie wysokiego napięcia to te, których wartość wynosi 110 kV Jeśli natomiast chodzi o linie, w których płynie napięcie średnie, wynoszące maksymalnie 45kV, odległość ta powinna oscylować w granicach 2,5 metra. (uprawnienia budowlane 2020)


Obiekty uciążliwe w pobliżu budowanego domu

Jak powszechnie wiadomo, dom powinien być azylem dla osób w nim mieszkających. Azyl ten skutecznie może zostać zakłócony, kiedy w pobliżu budynku znajdować będą się tak zwane obiekty uciążliwe. Zalicza się do nich między innymi wspomniane wyżej linie energetyczne, ale także linie kolejowe, wysypiska śmieci. Linie kolejowe wiążą się z nadmiernym hałasem, natomiast dom, który zostanie wybudowany w pobliżu wysypiska śmieci, może odstraszać zapachem swojej okolicy, ale także i wnętrza. (jak wygląda egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com