fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odbiór domu jest to proces, który jest niezbędny, aby zamieszkać w domu legalnie. Wiąże się z złożeniem odpowiednich dokumentów w instytucjach, które zajmują się właśnie odbiorem budowy. Bardzo ważnym dokumentem który odgrywa istotną rolę jest dziennik budowy . W nim to gromadzone są informacje dotyczące całego procesu budowy.

Do odpowiednich organów należy złożyć również umowy z dostawcami mediów, protokoły odbioru i kontroli przyłączy oraz instalacji wewnętrznych, takich jak instalacje wentylacyjne, przewodów wewnętrznych, kominowych, elektrycznych, szczelności instalacji wodnej, gazowej oraz częściowe odbiory prac budowlanych i instalacyjnych. Ich przeprowadzenie powinno być również potwierdzone w dziennika budowy. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Należy pamiętać, iż na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 roku w Sprawie Dziennika Budowy, montażu i rozbiórki tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia, osobami, które poprawnie  wykonują wpisów w dzienniku budowy, to przede wszystkim inwestor oraz kierownik budowy. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Dziennik budowy jest to istotny dokument, w którym gromadzone są informacje dotyczące całego procesu budowy, ewentualnych poprawek. Kolejnym dokumentem, które należy wymienić są oświadczenie kierownika budowy dotyczące zgodności wykonania robót budowlanych z projektem budowlanym oraz zgodności tych robót, uzyskania wcześniej pozwolenia na budowę. Następnie bardzo ważne  jest oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenu, przyległych działek, jeżeli eksploatacja wzniesionego budynku jest zależna od zagospodarowania. Istotne jest również gromadzenie protokołów kominiarskich, odbiór instalacji gazowej, próby szczelności instalacji i odbioru instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. (testy uprawnienia architektoniczne)

Należy również przedstawić kopie świadectwa, charakterystyki energetycznej budynku, istotny jest ten dokument z racji tego, iż należy określić źródła energii oraz jej zużycie.Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com