fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ochrona wodnej instalacji przed bakteriami

Eliminacja bakterii w wodnych instalacjach wymaga odpowiednich urządzeń. Takimi urządzeniami mogą być Danfoss, które gwarantują szybki proces dezynfekcji instalacji wodnej. Bezpieczeństwo użytkowania pitnej wody oraz ciepłej wody użytkowej jest najważniejszą rzeczą, jaką należy spełnić. Ważne jest, aby woda była zabezpieczona przed pojawieniem się bakterii Legionelli. Są na to odpowiednie sposoby. Mogą do tego celu zostać wykorzystane lampy UV, albo termiczna bądź chemiczna dezynfekcja. Chociaż te sposoby są znane już od wielu lat, to przynoszą one zarówno wady, jak i zalety. Minimalnym nakładem oraz prostotą cechuje się przegrzew cykliczny instalacji, dlatego też najczęściej się go stosuje. Wiążę się on jednak z procedurami, które są czasochłonne. Każdy instalacyjny pion sprawdza się w tym wypadku osobno.  (uprawnienia budowlane kontakt)  

Ochrona wodnej instalacji przed bakteriami
Ochrona wodnej instalacji przed bakteriami

Sterowniki i zawory

Rozwiązaniem, jakie w pełni obejmuje potrzeby w nowoczesnych budynkach oraz instalacjach są zawory MTCV-C i sterowniki CCR2+. Urządzenia te nastawione są na wykonywanie efektywnej pracy, która łączy się z dostępem do informacji odnośnie funkcjonowania układu. Zapewniają one w każdej części instalacji natychmiastową wodę na wylewce, która będzie mieć pożądany poziom temperatury. Urządzenia te jednocześnie pozwalają na eliminowanie skarg związanych z pracą instalacji, jednocześnie minimalizując nakłady związane z pracą oraz koszty. (uprawnienia budowlane 2022)  

Usprawnienie dezynfekcji wody

Procedura związana z dezynfekcją wody może bez problemu zostać usprawniona poprzez zastosowania sterownika przegrzewu CCR2+, a także temperaturowego rejestratora posiadającego cyrkulacyjne termostatyczne zawory MTCV. Rozwiązanie to stanowi połączenie wieloletniego doświadczenia w obszarze regulowania poziomu temperatury i stosowanych w inteligentnych budynkach nowoczesnych technologii. W ten sposób scaleniu uległa hydrauliczna instalacja z systemem BMS. Takie rozwiązanie podnosi poziom efektywności pracy instalacji do maksimum i redukuje jednocześnie koszty związane z pracą instalacji  i obsługi, ograniczając tym samym wymagane działania przez serwisantów. Całość trafia do użytkownika systemu w bardzo prostej oraz przyjaznej formie sprawiając, że o instalacji można prawie zapomnieć.  (uprawnienia budowlane) 

Synchronizowanie i centralne sterowanie

Protokół o typie Modbus IP i RS485 RTU pozwala dokonać synchronizacji oraz na centralne sterować za pomocą systemu BMS częścią budynku.  (uprawnienia budowlane segregator )  Za jego pomocą można stale nadzorować i rejestrować wartości temperaturowe instalacji, co przyśpieszy i jednocześnie ułatwi raportowanie pracy instalacyjnej. Aplikacja WEB, jaka została wbudowana do systemu stwarza możliwość dostępu do wszystkich danych za pomocą mobilnego urządzenia albo komputera. Można też za ich pomocą dokonać zmian w parametrach systemowych. Dokonanie rozbudowania systemu o kolejne sterowniki CCR2+ i podrzędne jednostki CCR+ pozwalają dowolnie zaadoptować układ, nawet w przypadku instalacji bardzo rozległych. To sprawia, że tworzy się spójny oraz wykazujący współpracę system, który pozwala na wykonywanie w efektywny sposób przegrzewu przy skomplikowanych oraz dużych instalacjach. Nie ma tu potrzeby ingerowania w instalację oraz dokonywania wymiany pompy.  (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com