fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ochrona przed zalaniem domu

Jeżeli przez dłuższy czas planujesz być poza domem bądź po prostu wyjeżdżasz na wakacje, powinieneś zadbać o to, by Twoje mieszkanie było bezpieczne. Często w ferworze pakowania się może zdarzyć się nam to, że zapomnimy zakręcić kran z wodą. Musisz wiedzieć, że jeżeli dopuścisz do takiego zaniedbania, jesteś najprawdopodobniej skazany na zalanie domu. Wskutek takiego zalania możesz mieć do czynienia z wieloma szkodami, zarówno tymi, które dotyczą podłóg, jak i ścian. Sprawdźmy, w jaki sposób można zapobiec zalaniu domu.  (uprawnienia budowlane cennik) 

Ochrona przed zalaniem domu

Czujnik zalania wody

Aby uniknąć zalania domu należy przedsięwziąć kilka ważnych środków. Jednymi z nich mogą być urządzenia, które ochronią nas przed zalaniem. W tym przypadku szczególnie możemy wyróżnić czujniki zalania wody. Są to czujniki, które są w stanie w szybkim tempie ostrzec nas, że woda wydostaje się z niepożądanych miejsc. Najczęściej możemy zakupić urządzenia, które są małe i łatwo jest je ukryć, by nie były widoczne. W większości przypadków mamy do czynienia z modelami, które posiadają funkcję smart, a więc funkcję, która pomoże nam w ostrzeżeniu nas nawet poza domem. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie na własny telefon komórkowy informacji o tym, że istnieje ryzyko przedostania się wody poza jej obręb. Niektóre urządzenia mają wbudowany także sterownik, który może nam pomóc w przypadku zamknięcia zaworu wody podczas przecieku.  (uprawnienia budowlane program) 

Zadbaj o swój dom

Aby odpowiednio zadbać o swój dom należy robić wszystko, aby wszelkie instalacje w nim były w pełni sprawne. Nie da się ukryć, że na zalanie domu pośrednio wpływ mamy my sami, ponieważ w naszej gestii leży dbanie o różnego rodzaju urządzenia odwadniające i nie tylko. Aby pozostać spokojnymi należy sprawdzić w szczególności:

  • Drożność rowów i studzienek odwadniających – jest to ważne, ponieważ właśnie te elementy są odpowiedzialne za odprowadzanie nadmiaru wody. Warto zadbać o ich konserwację, a więc mieć wpływ na drożność. Podobnie jak w przypadku rowów oraz rynien – musimy o nie zadbać sami.
  • Osłony na okna piwniczne – jest to ważne przede wszystkim wtedy, kiedy mamy do czynienia z bardzo intensywnymi opadami deszczu. Warto więc szczególnie sprawdzić dolne partie domu, w których będzie możliwość najszybszego przedostania się wody. Takim miejscem jest np. piwnica i to właśnie w niej należy o to zadbać.  (uprawnienia budowlane segregator)   

Odpowiednie materiały wykończeniowe

Szczególnie ważne jest to, aby zadbać odpowiednio o dobór materiałów wykończeniowych, których używamy do naszych remontów. Jeżeli mamy do czynienia z mieszkaniem, w których pokoje są wykończone za pomocą płyt g-k to możemy być pewni, że trzeba będzie przeprowadzić gruntowny remont. Nie da się ukryć, że są one wysoko nasiąkliwe, co powoduje, że nie nadają się do użytku na dłuższą metę.  (uprawnienia budowlane 2023) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com