fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Obiekty mało wymagające

W dzisiejszych czasach wszyscy wiemy jak skomplikowane jest wzniesienie domu czy podobnego wielkościowo budynku od podstaw. Dlatego logiczne też jest, że osoba zajmująca się tym powinna mieć odpowiednie kwalifikacje tj. uprawnienie budowlane. Ponadto wybrany przez nas teren może wymagać określonych zezwoleń, by móc cokolwiek na nim zrobić. Jednak proces nie jest taki skomplikowany przy wszystkich rodzajach budowli. (program do uprawnień)

Chodzi tu oczywiście o budynki nie zajmujące dużo przestrzeni i na podstawie Prawa budowlane są uważane za zwyczajnie dość małe przez co mało skomplikowane. Dotyczy to też obiektów użyteczności publicznej- bez żadnych przeszkód możemy je postawić bez uprawnień. Artykuł 29 ustawy pierwszej Prawa budowlanego dokładnie wymienia jakie są to budynki. Tak więc żeby się upewnić, warto go przejrzeć. Jeśli chodzi nam po głowie mała altana przy domu, czy mały domek do zabawy dla dzieci, możemy zbudować to absolutnie na własną rękę. Co ważne, nie musimy nawet martwić się zgłaszaniem takiego przedsięwzięcia. A jeśli nie będziemy nic wznosić w bliskiej okolicy innych zabudować – działa to bardzo na naszą korzyść. (akta prawne)

Przy ogradzaniu różnych budynków np. naszego domu, również nie musimy legitymować się żadnymi uprawnieniami czy zezwoleniami. Możemy śmiało zrobić to na swoich zasadach. To samo jeśli chcemy coś postawić w celu użytkowym tylko przez jakiś czas. Często jest to stosowane na placach budowy. Eksponaty wystawowe też jak najbardziej należą do obiektów nie wymagających specjalnych dokumentów. (program do uprawnień na komputer)

Wyjątki od reguły

Jest mały haczyk jeśli chodzi o ogrodzenia. Muszą one odpowiadać wielkością z tą określoną w przepisach, gdy okazują się za duże, musimy zdobyć zezwolenie na budowę. Bardzo rzadko jednak zdarza się, że dostajemy odmowę w takim wypadku. Jeśli wychodzimy z chęcią wzniesienia jakiejś konstrukcji, naszym obowiązkiem jest opisanie zakresu i rodzaju wymaganych prac. Gdy okaże się, że część z nich musi być wykonana przez kogoś z uprawnieniami, a my ich nie posiadamy. Warto wtedy trochę poszukać i wybrać firmę specjalizującą się w budownictwie. (wybierz program do uprawnień)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com