fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne typy pneumatycznych hal 

Nowoczesne typy pneumatycznych hal powstają z wytrzymałych konstrukcji, z lekkich rodzajów materiałów. Takie hale ogrzewa się i dobrze doświetla. (uprawnienia budowlane)Są one bardzo bezpieczne. Duże doświadczenie biznesowych partnerów, jak i korzystając dodatkowo z najnowszych technologii, jakie są obecnie dostępne na rynku, spowodowały powstanie zupełnie nowej konstrukcji. Stosuje się ją do zadaszeń na boiskach. Konstrukcje te są ekonomiczne, a zarazem efektywne w użytkowaniu. Pneumatyczne hale można wykonać o dowolnym przeznaczeniu oraz o różnych wymiarach. Może być to mała hala pod tenisowy kort, bądź też hala zakrywająca całkowicie piłkarskie boisko. Takie typy obiektu stwarzają bardzo dobre warunki podczas treningu. Skutecznie chronią one przed wiatrem, niską temperaturą bądź przed atmosferycznymi opadami. (uprawnienia budowlane program) 

Pneumatyczne rodzaje hal
Pneumatyczne rodzaje hal

Konstrukcja pneumatycznych hal

Pneumatyczne hale wykonuje się z zastosowaniem technologii związanej z podwójną membraną. To oznacza, że między dwie membrany, które posiadają duży poziom wytrzymałości oraz żywotności powietrze wdmuchiwane jest w ciągły sposób, gdzie tworzy ono tzw. powietrzną poduszkę. Gorące powietrze wdmuchiwane z wentylacyjno – grzewczego systemu powoduje wytworzenie się w całej hali gorącej grubej warstwy powietrza. Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści. Membrany wykorzystane przy konstrukcjach hal są wytrzymałe oraz lekkie, a zdolność izolacyjna powłoki pneumatycznej hali zwiększa się, co powoduje równoczesne zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją w skali miesiąca.(uprawnienia budowlane kontakt)  

Zalety związane z przechowywaniem oraz z montażem i demontażem hali

Kolejną z zalet zastosowania pneumatycznej konstrukcji hali jest łatwość jej przechowywania. Jej powłoka zbudowana jest z kilku części. Można je transportować oraz magazynować na wózkach, które są specjalnie przystosowane do tego celu. Warto wspomnieć o montażu oraz demontażu takiej konstrukcji. W przypadku typowego „orlika” do montażu i demontażu  potrzeba jest aż 12, do nawet 16 osób. Mając do czynienia z halą znajdującą się nad pełnowymiarowym piłkarskim boiskiem, liczba osób zwiększa się do 25 – 30. Jak widać, następuje tu redukcja prawie 2/3 ilości osób, które potrzebne są do montowania bądź demontażu hali, porównując tę ilość z liniową halą. Kolejną zaletą jest większy kąt związany ze wznoszeniem halowych ścian. Wynosi on ok. 65°. To powoduje, że można w ten sposób wykorzystać cały plac do gry, wraz z wybiegiem. (uprawnienia budowlane segregator )  

Pozostałe zalety związane z pneumatyczną konstrukcją hali

Śnieg, który spada na powłokę pneumatycznej hali szybko się topi i spływa po jego gładkiej powierzchni. Antyśniegowe systemy są w tym wypadku niepotrzebne. Powietrze, które zostaje wdmuchnięte między membrany pozwala usztywnić i ustabilizować konstrukcję, co sprawia, że nie ma potrzeby zastosowania w tym wypadku lin oraz wsporczych konstrukcji. Komfort z użytkowania takiej hali jest zdecydowanie większy, co wiążę się z tym, że powietrze wtłacza się pomiędzy membrany a nie wyłącznie do wnętrza hali. To sprawia, że w środku hali występuje niższy poziom ciśnienia, niż w hali o liniowej konstrukcji. (uprawnienia budowlane 2022) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com